اولویت قرآنی سال 92 بسیج همگانی برای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب است

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، با تأکید بر اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، گفت: اعتقادم بر این است که ما همیشه اولویت‌ها را باید در تدابیر مقام معظم رهبری جست‌وجو کنیم.


وی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد تربیت حفاظ قرآن کریم در کشور افزود: برای اجرایی کردن این تدبیر نباید یکسال موج‌آفرینی کنیم و پس از آن دست از کار بکشیم، اگر این چنین کنیم گامی در راستای اجرایی کردن تدبیر رهبر معظم انقلاب برنداشته‌ایم.


حجت‌الاسلام شرفخانی عنوان کرد: برای اجرایی کردن حقیقی این فرموده رهبر معظم انقلاب باید در یک بسیج همگانی چند ساله به تحقق آن کمک کنیم که این امر مطمئناً با بسیج همگانی عملی خواهد شد.


معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند باید 10 میلیون حافظ قرآن کریم داشته باشیم، تصریح کرد: بنابراین باید اولویت اول و درجه یک ما هم همین مطلب باشد، اما باز هم حرکت ما نباید به گونه‌ای باشد که سایر فعالیت‌های قرآنی تعطیل بماند.


حجت‌الاسلام شرفخانی یکی دیگر از اولویت‌ها در مباحث قرآنی در سال جدید را تدبر در مباحث و مفاهیم قرآن کریم دانست و اظهار کرد: در حال حاضر آسیب‌هایی در جامعه دیده می‌شود و این آسیب‌ها تنها از این سرچشمه می‌گیرد که ما بعضاً به پوسته و ظواهر قرآن می‌پردازیم در حالی که مسابقات حفظ‌، ترتیل‌ و همه اینها مقدمه لازمی برای تدبر در قرآن کریم است.


حجت‌الاسلام شرفخانی با تأکید بر اینکه تدبر در قرآن کریم باعث خواهد شد از ظاهر قرآن به بطن و عمق آن برویم، گفت: یکی از انتظارات مقام معظم رهبری حفظ قرآن همراه با تدبر است که امیدوارم حافظان ما در بحث حفظ به این مقوله هم توجه داشته باشند.


وی خاطرنشان کرد: هدف گذاری که رهبر معظم انقلاب کرده‌اند این است که 10 میلیون حافظ قرآن کریم داشته باشیم اما این هدف‌گذاری به این دلیل است که اگر فردی حافظ قرآن کریم باشد اشراف به مفاهیم قرآنی پیدا می‌کند و کسی که این اشراف را پیدا کند خود به خود در زندگی شخصی و اجتماعی‌اش دارای حرکتی قرآنی و اجتماعی خواهد شد، شهر ما شهری قرآنی می‌شود و فضای ما یک فضای قرآنی خواهد شد.


معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اینها مقدمه است تا به وسیله آن بتوانیم به بطن قرآن کریم برسیم، پس ما باید فعالیت‌های قرآنی‌مان صحیح انجام شود. اما اعتقاد من بر این است که جامعه و مسئولان قرآنی باید شب و روز تلاش کنند و در واقع همه باید از امکانات مالی و انسانی گرفته تا سایر منابع بسیج شویم تا تدبیر ارزشمند رهبر معظم انقلاب در عرصه حفظ و بحث تدبیر و تدبر در قرآن کریم عملی شود.


: iqna

کانال های ما در شبکه های اجتماعی

مشاوره رایگان کلاسهای مجازی