لباس متحدالشکل قاریان،سبب اشاعه فرهنگ قرآنی در جهان می شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

سید علی سرابی اظهار کرد: لباس ویژه قاریان به طور قطع بر رفتار و اعمال آن‌ها مطابق با شأن ایجاد شده توسط مردم، تأثیرگذار است بنابراین طراحی لباس متحدالشکل برای قاریان چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور کار پسندیده و تأثیرگذاری در بالابردن تأثیر تبلیغات قرآنی خواهد بود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه” آیا قاریان در همه شرایط باید این لباس را بر تن داشته باشند یا صرفا زمان قرائت؟ ” عنوان کرد:برای قاریان با توجه به سطوح آنان که در طرح ارزیابی شورا مطرح است دائم یا موقتی بودن آن مطرح می شود. اساتید شاخص و درجه اول وکسانی که به نوعی شغل آنها قرائت مطرح می شود لباس به صورت دائم تعلق می گیرد.
سرابی در پاسخ به این سئوال که مسئولیت طراحی لباس متحدالشکل قراء به عهده چه سازمان و یا نهادی است، اظهار کرد: هر کدام از نهادها و سازمان‌های مربوطه با توجه به نیازهای متفاوت ممکن است توقعات خاصی داشته باشند. به طور مثال صداوسیما که از قاریان در برنامه‌های مختلف استفاده می‌کند، ممکن است یک ضرورت را احساس کند و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضرورت دیگری را در نظر داشته باشد. بنابراین بهتر است جمعی از نهادها و سازمان‌های قرآنی باتوجه به ضرورت‌ها و نیازمندی‌های گوناگون کارشناسی کنند تا نظر جامعی ارائه شود.
رییس هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآنی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: قاریان قرآن معمولا از متین ترین اقشار جامعه هستند و همین لباس باعث می
شود که افراد شئونات آن قشر را رعایت کنند.
سرابی در پایان یادآور شد: معرفی سطوح مختلف قاریان می‌تواند در لباس طراحی شده لحاظ شود به طور مثال تنوع رنگی لباس‌ها در سطوح مختلف و یا حاشیه‌های متفاوت از نظر اندازه و رنگ برای عباها که نشانه‌ای از سطح قاری باشد.


etghannews.org

بازدیدها: 1

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی