راه‌اندازی سامانه تحت وب صدور مجوز موسسات قرآنی تا سه ماه آینده

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

«محمد انصاری‌راد»، رئیس اداره صدور مجوز معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام این خبر افزود: در زمینه انجام مصاحبه موسسات فرهنگی قرآن و عترت و دریافت مجوز قدامات خوبی برنامه‌ریزی شده است.


وی ادامه داد: یکی از این اقدامات واگذاری مصاحبه‌های استان‌ها به هیئت برگزیده همان استان است. تاکنون ۲۹ استان نیروهای خود را معرفی کردند و ما در حال بررسی و تایید آنها هستیم که پس از طی این مراحل می‌توانند مصاحبه‌های استان‌های خود را انجام دهند.


انصاری‌راد تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون ما از پنج استان بازدید کردیم و با مصاحبه‌گرها جلسه و کارگاه توجیهی داشتیم و این پنج استان کار خود را به صورت رسمی آغاز کردند. در این هفته نیز چهار استان البرز، لرستان، کرمانشاه و کردستان را در دستور کار داریم و استان‌های کرمان و اصفهان نیز برنامه‌ریزی شده است.


دبیر هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت خاطرنشان کرد: از این به بعد کلیه مصاحبه‌های متقاضیان برای تأسیس موسسه فرهنگی قرآن و عترت در خود استان‌ها انجام می‌شود و دیگر لازم نیست منتظر ما بمانند و این در امر تسریع بحث صدور مجوز مؤسسات می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.


وی بیان کرد: متقاضیان می‌توانند هر ماه در مصاحبه‌ها شرکت کنند. همچنین در سال گذشته قول داده بودیم که فرآیند صدور مجوز تحت وب در آید تا متقاضیان به صوت آنلاین از آخرین تحولات اداری صدور مجوز خود با خبر شوند و معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تکمیل این سامانه تاکید ویژه‌ای داشتند.


دبیر هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت عنوان کرد: شاید طی سه ماه آینده این اتفاق طبق آنچه قبلا قولش را داده بودیم تحقق پیدا کند که این اقدام هم می‌تواند نقش زیادی در تسریع بحث صدور مجوز داشته باشد.


انصاری‌راد درخصوص اولوتیت‌های سال جاری اظهار کرد: در سال ۱۳۹۲ ما اولویت را به کیفی‌سازی فعالیت‌های موسسات فرهنگی قرآن و عترت دادیم و توسعه کمّی نخواهیم داشت. تاکنون بالغ بر دوهزار موسسه فرهنگی قرآن و عترت با نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند.


مشاور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: بر اساس این اولویت موسسات فرهنگی قرآن و عترت رتبه‌بندی می‌شوند تا موسسات به سمت فرهنگ‌سازی قرآنی در جامعه پیش روند و برنامه هر یک از این موسسات در عرصه‌های مشاوره‌ای، پژوهشی و … تبیین شود.


: iqna

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی