ثبت نام ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم آغاز شد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

محمد ضرغام، مدیر آموزش سازمان دارالقرآن‌الکریم، اظهار کرد: ثبت نام در ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم از امروز ۱۷ اردیبهشت از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی تلاوت سازمان دارالقرآن‌الکریم به نشانی www.telavat.ir آغاز شده است.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن‌الکریم با یادآوری اینکه ثبت نام در این دوره از طرح تربیت داور حفظ قرآن کریم تا ۳۱ اردیبهشت ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: متقاضیان شرکت در این طرح باید حداقل مدرک تخصصی درجه سه حفظ قرآن را داشته و یا در آزمون‌های ورودی معادل مدرک تخصصی درجه سه حفظ کل قرآن قبول شده باشند.


وی یادآور شد: همچنین، حافظان کل قرآن که دارای رتبه‌های ممتاز (یک تا پنج) در مسابقات سراسری اوقاف یا دارای رتبه‌های ممتاز (یک تا پنج) در مسابقات سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان در مرحله ملی و کشوری هستند نیز بدون شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی و با ارائه مدرک مربوطه م‌ توانند در ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم ثبت نام کنند.


ضرغام با عنوان این مطلب که آزمون ورودی ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم ۹ خرداد در سازمان دارالقرآن‌الکریم و ادارات‌کل تبلیغات اسلامی استان‌ها برگزار خواهد شد، گفت: این آزمون شامل دو مرحله کتبی و شفاهی است و افرادی که مرحله کتبی را با موفقیت پشت سر بگذارند به آزمون شفاهی دعوت می‌شوند و پس از کسب ۸۰ درصد نمره مورد نظر، در طرح تربیت داور حفظ قرآن کریم که از ۱۲ تا ۱۴ تیر در تهران برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند.


مدیر آموزش سازمان دارالقرآن‌الکریم یادآور شد: همچنین پیش از برگزاری ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم، بسته آموزشی شامل لوح فشرده آموزش نکات مربوط به داوری حُسن حفظ، نیز از طریق سایت تلاوت در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود و افراد با آمادگی بیشتری در این دوره شرکت کنند.


وی در ادامه این بخش از سخنان خود افزود: پذیرفته‌‌شدگان این دوره، کارورزی خود را در آزمون‌های شفاهی طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ که مرداد و شهریور برگزار خواهد شد می‌گذرانند و پس از دو دوره کارورزی داوری در طرح اعطای مدرک، در صورت تأیید عملکرد از سوی معاونت آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم و دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، گواهینامه رسمی داوری در رشته حُسن حفظ دریافت می‌کنند.

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی