اجرای طرح آموزش مجازی قرآن / برگزاری ۵۰ جلسه حفظ قرآن با حضور حافظان بین‌المللی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

مهدی قره‌شیخ‌لو صبح امروز در هشتمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن در سازمان تبلیغات اسلامی خراسانرضوی اظهار کرد: طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن در سراسر کشور برگزار می‌شود و نزدیک به ۷ هزار نفر شرکت‌کننده داریم که مثل هر سال حدود ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان از خواهران هستند.


وی بیان کرد: این آزمون در پنج مرحله هر سال برگزار می‌گردد و کسانی که بتوانند در هر مرحله از این آزمون‌ قبول شوند، مدارک مربوطه به آنها اعطا می‌گردد.


قره‌شیخ‌لو افزود: در هفت سال گذشته ۲۰ هزار نفر شرکت کننده داشتیم که حدود ۱۰ درصد آنها توانسته‌اند مدارک یک تا پنج را بگیرند و این نشان‌دهنده این است که آزمون‌های ما بسیار دشوار است و شرکت‌کنندگان باید بسیار مسلط باشند؛ تنها یک پنجم این آزمون‌ها مربوط به رشته حفظ است و مابقی مربوط به مفاهیم است و حافظان باید به مفاهیم نیز توجه داشته باشند.


وی خاطرنشان کرد: امسال در کنار برنامه‌های هر سال، ۴۰ برنامه مختلف در حوزه آموزش، تبلیغ و ترویج قرآن کریم داریم و راه‌اندازی آموزش مجازی و دوره‌های آموزشی در قالب غیرحضوری نیز در اختیار کسانی‌ که رفتن‌ به کلاسهای آموزشی برایشان دشوار است، قرار می‌گیرد.


مدیر دارالقرآن کشور تصریح کرد: یکی از برنامه‌های دیگر ما راه‌اندازی ۵۰ جلسه حفظ قرآن با حضور حافظان بین‌المللی است و کسانی که مایل به حفظ قرآن هستند میتوانند زیر نظر این استادان در این جلسات شرکت کنند.


: farsnews

بازدیدها: 1

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی