ترویج رفتار قرآنی و اخلاق انتخاباتی در سی‌امین دوره مسابقات قرآن

حسن ربیعی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، با بیان این که سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران از 10 تا 17 خرداد‌ماه سال جاری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: کار تبلیغات و اطلاع‌رسانی این دوره از مسابقات از دو بُعد بین‌المللی و داخلی دنبال خواهد شد.


وی درباره بُعد بین‌المللی مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران و فعالیت‌هایی که از سوی حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه در این مسابقات انجام خواهد شد، گفت: وهابیون و سلفی‌ها هم‌اکنون تبلیغات منفی وسیعی علیه جمهوری اسلامی ایران دارند و همچنین در تبلیغات منفی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، عنوان می‌کنند که قرآن تحریف شده است که البته بُعد بین‌المللی از این جهت در تبلیغات و اطلاع‌رسانی ما اهمیت دارد.


ربیعی در ادامه افزود: در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران تلاش داریم تا با انجام فعالیت‌های مختلف قرآنی و فرهنگی با این تبلیغات منفی برخورد کنیم و پاسخ تبلیغات منفی آنان را علیه جمهوری اسلامی ایران بدهیم.


وی درباره بُعد داخلی مسابقات بین‌المللی قرآن که بُعد انتخابات ریاست جمهوری است، اظهار کرد: با توجه به این نکته که مسابقات بین‌المللی قرآن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و هم‌زمان با تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، تلاش می‌کنیم تا در این دوره از مسابقات، رفتار قرآنی، اسلامی و اخلاق انتخاباتی را در بستر قرآن کریم تبلیغ و ترویج کنیم.


سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اهمیت پوشش رسانه‌ای سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به ویژه از طریق صدا و سیما، عنوان کرد: در این زمینه جلساتی با مسئولان شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شده که نتایج موفقیت‌آمیزی در پی داشته و امیدواریم که کارهای اطلاع‌رسانی و تبلیغ به بهترین شکل دنبال شود.


مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، ایجاد گروه رسانه‌های خارجی، تولید سه نماآهنگ و مستند و تولید تیزر مسابقات را از جمله فعالیت‌های کمیته روابط عمومی سی‌امین دوره مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: در این عرصه همچنین مسئولان مسابقات با حضور در 50 برنامه تلویزیونی زنده در آستانه برگزاری مسابقات قرآن، برنامه‌های این مسابقات را اطلاع‌رسانی می‌کنند.


ربیعی در این بخش از سخنان خود به برپایی نمایشگاه و اجرای برنامه‌های جنبی در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن اشاره کرد و گفت: انتشار ویژه‌نامه مسابقات بین‌المللی قرآن در هفت شماره هم‌زمان با برگزاری مسابقات از دیگر اقداماتی که از سوی کمیته روابط عمومی مسابقات دنبال خواهد شد.


وی در ادامه دعوت از سفرای کشور‌های اسلامی و غیر‌اسلامی برای حضور در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن و برگزاری 30 مسابقه پیامکی به مناسبت سی‌امین دوره مسابقات با همکاری اپراتور‌های همراه اول و ایرانسل را از دیگر فعالیت‌های کمیته روابط عمومی سی‌امین دوره مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران دانست.


: iqna

کانال های ما در شبکه های اجتماعی