نتایج آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن خرداد اعلام می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

مرتضی خدمتکار، رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن اعلام این خبر افزود: یازدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با حضور بیش از ۵۰ هزار نفر، ۱۳ اردیبهشت‌ماه، در سراسر کشور برگزار شد.


وی ادامه افزود: این آزمون در شهر تهران با حضور ۱۵۰۰ نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای شماره یک شهید چمران و میدان بهمن در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد و استان خراسان رضوی با شرکت بیش از ۴۵۰۰ نفر در یازدهمین آزمون سراسری حفظ، ترجمه و مفاهیم کشور رتبه نخست را از حیث تعداد نفرات شرکت‌کننده در این آزمون به خود اختصاص داده است.


وی اضافه کرد: استان‌های اصفهان و اردبیل به ترتیب ۴ هزار و ۳۵۰۰ نفر شرکت کننده در رتبه‌‌های بعدی قرار دارند.


خدمتکار در خصوص تصحیح اوراق امتحانی گفت: در این آزمون برخلاف دو آزمون گذشته که سعی در واگذاری تصحیح اوراق امتحانی به استان‌ها داشتیم؛ با توافق این اداره و دانشگاه علوم و فنون معارف قرآن تهران کار تصحیح اوراق آزمون سراسری به این دانشگاه واگذار شد.


وی توضیح داد: سؤالات این آزمون به دو صورت تستی و تشریحی متناسب با منابع آموزشی مؤسسات طراحی شده و نتایج آن تا آخر خردادماه اعلام و پس از آن نسبت به صدور گواهینامه کسانی که حد نصاب قبولی را کسب کردند؛ اقدام خواهد شد و از نفرات برتر با اعطای جوایز و لوح یادبود تقدیر به عمل می‌آید.


رئیس اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: نفراتی که در رشته حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم موفق به کسب حد نصاب قبولی شده باشند، می‌توانند در مرحله دوم، یعنی آزمون شفاهی که در نیمه اول شهریورماه سال جاری در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود، شرکت کنند.


خدمتکار درباره نحوه اعلام نتایج نفرات برتر افزود: اسامی نفرات برتر این آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی درگاه جامع آموزش قرآن کریم به نشانی www.quranedu.ir اواخر خردادماه اعلام می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند از طریق مراجعه به این سایت از نتیجه نهایی مطلع شوند.


: iqna

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی