رونمایی از پایگاه اینترنتی ستاد سایر اقشار طرح ملی حفظ قرآن کریم

سومین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی ستاد سایر اقشار طرح ملی حفظ قرآن کریم روز گذشته با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، سید علی سرابی نماینده شورای عالی قرآن کریم، افراش نماینده سازمان تبلیغات، مرتضی خدمتکار نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن محمدی نماینده تشکل های قرآنی کشور، سید عباس انجام نماینده صدا و سیما، خالقی نماینده رادیو قرآن و مغنی نماینده حوزه علیمه در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.


با توجه به دستور جلسه که ارائه گزارش عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه بود حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این نهاد پرداخت.


حجت الاسلام شرفخانی ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های صورت گرفته در زمینه حفظ قرآن کریم گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه از سال گذشته سعی در تربیت حفاظ داشته و تا کنون با برنامه ریزی ها و دستورالعمل های ابلاغ شده این هدف را با جدیت پیگیری می کند.


 وی ادامه داد: در سال گذشته با توجه به نیاز مربی حفظ برای برگزاری کلاس های درس با استفاده از اساتید برجسته حفظ اقدام به برگزاری دوره های تربیت معلم با ظرفیت 40 نفر در کلاس و در طول یک هفته نموده ایم .


وی اظهار داشت: از ابتدای راه اندازی این دوره ها تاکنون بیش از 950 نفر از مربیان خواهر و برادرآموزش های لازم در زمینه های تدریس حفظ قرآن را فرا گرفته اند.


در ادامه شرفخانی قابلیت های پایگاه اینترنتی سازمان اوقاف و امور خیریه را معرفی و اعلام کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در نظر دارد به بحث آموزش مجازی قرآن توجه ویژه ای با رویکرد جدیدی داشته باشد. بهره گیری از ابزارهای جدید آموزش مجازی، تهیه بسته های آموزشی و ارسال آنها به داوطلبان، ایجاد ارتباط صوتی، تصویری و متنی مناسب با شرایط مخاطبان و برگزاری آزمون های مجازی از جمله امکانات این پایگاه اینترنتی است.


 


 در ادامه از سایت طرح ملی حفظ قران کریم به نشانی www.hefz.ghoran.ir که منبع رسمی اخبار و اطلاعات ستاد سایر اقشار طرح ملی حفظ خواهد بود، رونمایی شد و نحوه ورود اطلاعات برای جلوگیری از موازی کاری با دو ستاد دیگر نیز ارائه شد.


بنابر این گزارش؛ از جمله مصوبات این جلسه رونمایی از پوستر و لوگوی ویژه ستاد سایر اقشار طرح ملی حفظ و تهیه تیزر تبلیغاتی جهت پخش از شبکه های سیما در جلسه آتی این ستاد بود.


همچنین تشکیل بانک اطلاعات طرح ملی حفظ ، طراحی نرم افزار طرح ملی حفظ و لوح محفوظ و تهیه دفترچه اماکن آموزش قرآن کریم در سراسر کشور نیز از دیگر مصوباتی است که می توان به اشاره کرد..


گفتنی است؛ جلسات ستاد سایر اقشار به صورت منظم هر دو هفته یکبار با حضور نمایندگان دستگاه ها در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.


: shabestan

کانال های ما در شبکه های اجتماعی