ایران تنها کشور مجری احکام قران در جهان است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن با اشاره به اجرای احکام و معارف الهی در کشور ایران گفت: در این مسابقات که در خدمت بیش از ۷۰ مهمان از ۵ قاره جهان هستیم پیشنهاد می کنم هنگام بازدید از مناطق مختلف اجرای احکام و قوانین قرآن کریم را برای سایر هم وطنان خود بازگو کنید.
وی افزود: در کشور ایران بی حجابی مراکز فساد و فحشا و مراکز فروش مسکرات وجود ندارد و هر آنچه که است دعوت به خدا و احکام الهی است. اگر صدا و سیما ایران را با سایر کشور ها مقایسه کنید اسلامی بودن ان مبرض است و پخش مستقیم رقابت های قرانی و اهمیت به ان نشان اسلامی بودن صدای سیمای جمهوری اسلامی ایران است و بانوان خارجی این حقیقت را به سایرین در اقسا نقاط جهان باز گو نمایند که ایران کشوری حقیقتا اسلامی است.


حجت الاسلام گلپایگانی عنوان کرد: قبل از پیروزی انقلاب می خانه در کنار مساجد بنا شده بود که وقتی مردم پای خود را از مسجد بیرون میگذاشتند با افراد مست مواجه می شدند اما امروز خانه های فساد در کشور جایی ندارد. 
وی تصریح کرد: قبل از ظهور اسلام در حجاز خانه کعبه که بر اساس یکتا پرستی بنا شده بود در طول زمان به جایی تبدیل شده بود که ۳۶۰ بت در آن بود یا در حکومت ایران بیش از ظهور اسلام اتش پرستی و در حکومت روم اعتقاد به تثلیث وجود داشت که با ورود آیین اسلام زندگی بشری تغییر کرد و حضرت علی(ع) بر شانه پیامبر(ص) قرار گرفت و ایمان و اسلام که حیات بخش موجودیت انسانی است، برای همگان به ارمغان آورد.


حجت الاسلام گلپایگانی گفت: جنک احد که در آن برخی از مسلمانان پشت سیاه اسلام را خالی کردند موجب شهادت حمزه عموی پیامبر شد که چقدر شباهت دارد با جنگ سوریه و به دندان کشیدن قلب جوان سوریه ای که بدست دشمنان اتفاق افتاد و بی احترامی به صحابه بزرگ پیامبر بعد از ۱۴۰۰ سال و توهین به پیکرشان این حقیقت را بازگو می کند که اگر تروریست های سوریه ای به قدرت برسند، همین عمل را با حرم امیرالمومنین خواهند کرد.
وی عنوان کرد: حمایت ایران از حکومت سوریه به علت اسلامی بودن آن نیست بلکه به علت مقابله آن با اسراییل است.اگر دشمنان به در سوریه موفق شوند نوبت عراق است حال آنکه در ایران جوانانی اماده اند که ارزو شهادت دارند و تن به ذلت نمی دهند و نمی گذارند که دشمنان هدف خود را محقق سازند.
حجت الاسلام گلپایگانی با اشاره به توجه قرآن به علم آموزی تصریح کرد: خداوند به پیامبر فرمود: ای پیامبر از من بخواه تا دانش تو را زیاد کنم.همچنین در جنگ بدر که بین دو لشگر نا متوازن بود وقتی تعدادی از کفار به اسارت مسلمانان افتادند پیامبر(ص) شرط آزادی آنها را تعلیم علم به ۱۰ نفر از مسلمانان گذاشت.
حجت الاسلام گلپایگانی ادامه داد: بهترین برنامه ها در قرآن ذکرشده است.اگر قرآن رباخواری را درحرام کرده و برخی به آن تن می دهند نتیجه آن می شود که در جهان برخی گرسنه می مانند و برخی دیگر در ثروت غرق می شوند و در وعده اسلام آمده که زمان ظهور امام عصر به واسطه عمل به آیات قرآن در جهان هیچ فقیری باقی نمی ماند که امید واریم در سایه عمل به آیات قرآن و تعالیم آن موجبات ترقی مسلمانان و رضایت مندی خداوند ایجاد گردد.


: shabestan.ir

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی