فضای مسابقات قرآن قابل استفاده برای عموم مردم است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

ولی یاراحمدی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیر سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان این که سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن شروع خوبی داشت، اظهار کرد: مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات با حضور چشم‌گیر اساتید و پیش‌کسوتان قرآنی، قاریان و حافظان و … برگزار شد و همچنین مردم قرآن‌دوست ما نیز در این مراسم حضور باشکوهی داشتند.


دبیر سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان این که مرحله مقدماتی رشته حفظ صبح روز گذشته، ۱۱ خردادماه برگزار شد، اظهار کرد: رقابت‌های مرحله میانی در رشته حفظ قرآن بعد از ظهر روز گذشته انجام شد و در رشته قرائت نیز ۲۰ نفر از قاریان جهان دیروز به تلاوت قرآن پرداختند.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اطلاع‌رسانی مسابقات بین‌المللی قرآن از رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و مطبوعات، عنوان کرد: رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما نقش موثری در ایجاد فضای قرآنی از طریق مسابقات بین‌المللی قرآن دارند.


وی با اشاره به پیش‌بینی کلاس‌های آموزشی در حاشیه مسابقات بین‌المللی قرآن، اظهار کرد: کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی خوبی پیش‌بینی شده است تا مردم و خانواده‌هایی که در این دوره از مسابقات حضور پیدا می‌کنند، یک فضای معنوی جذاب و فرهنگی در اختیار داشته باشند.


یاراحمدی با عنوان این مطلب که تلاش داریم تا در سالن برگزاری مسابقات، انگیزه رفتن به سمت یادگیری قرآن و تلاوت قرآن را در بیان مردم و افراد جامعه گسترش دهیم، ادامه داد: با برگزاری کلاس‌های آموزشی تلاش می‌کنیم تا مسیر رشد و تعالی جامعه به سمت فعالیت‌های قرآنی و تلاوت قرآن را هموارتر کنیم.


وی در این بخش از سخنان خود عنوان کرد: در این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن تلاش داریم تا علاوه بر این که رقابت‌های متسابقان در دو رشته حفظ و قرائت قرآن انجام شود، این مسابقات فضای قابل استفاده‌ای برای عموم مردم باشد.


دبیر سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم درباره زمان برگزاری سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن و همزمانی آن با انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: مسابقات قرآن هر ساله در ایام مبعث رسول گرامی اسلام(ص) برگزار می‌شد و امسال نیز ایام مبعث با انتخابات ریاست جمهوری همزمان شد، اما به این دلیل که مسابقات قرآن ایران با ایام مبعث برای دنیا شناخته شده، نتوانستیم زمان آن را تغییر دهیم و امیدواریم این مسابقات فضایی شود تا کاندیداهای ریاست جمهوری از این فرصت استفاده کرده و به اعلام برنامه‌های قرآنی خود بپردازند.


یاراحمدی عنوان کرد: علیرغم تبلیغات منفی که از سوی دشمن انجام شده، فضای کشور فضای آرامی بوده. کشور ما در امنیت کامل به سر می‌برد و بیش از ۱۲۰ قاری و حافظ قرآن از ۷۰ کشور جهان که در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن حضور دارند، این فضا را می‌بینند و مشاهده می‌کنند که چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، فضای ایران فضای بسیار آرامی است.


دبیر سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در پایان اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم پیامی به کاندیداهای ریاست جمهوری می‌دهد که مردم ما به نوعی علاقه‌مند به گسترش فعالیت‌های قرآنی هستند و تمامی کاندیداهای ریاست جمهوری پس از انقلاب در هر جایگاهی که باشند، باید توجه جدی به فعالیت‌های قرآنی داشته باشند.


: iqna

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی