برگزاری مسابقات بین المللی قرآن از مصادیق اقامه قرآن و آیات الهی است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی،‌ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم اختتامیه سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن که امروز، ۱۷ خردادماه برگزار شد درباره جایگاه این مسابقات سخنرانی کرد.


 وی تصریح کرد: خداوند متعال در هیچ جا به خاطر دادن نعمتی بر مسلمانان منت نگذاشته است و فقط در موضوع بعثت پیامبر اسلام(ص) این نعمت را در سوره آل عمران آیه ۶۷ به رخ مومنان می کشد.


وی عنوان کرد: در سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم نمایندگان ۷۰ کشور جهان از پنج قاره یک هفته در ایران مهمان بودند و ۱۰ اور بین المللی و ۸ داور داخلی امر داوری را بر عهده داشتند و توانسته ایم مجلسی باشکوه و معنوی برپا کنیم و خدا را از این بایت بسیار شاکریم زیرا ما هرچه داریم به برکت قرآن داریم.


حجت الاسلام محمدی با اشاره به آیه ۶۸ سوره مائده خاطرنشان کرد: طبق این آیه کریمه تا وقتی اهل کتاب ارزش دارند که به دستورات خداوند متعال عمل کنند. مسابقات قرآن کریم یکی از مصادیق اقامه کتاب الهی است و در زمانی که آمریکا و اسرائیل و دشمنان اسلام نمی‌خواهد فعالیت قرآنی صورت بگیرد، کشور ایران با این برگزاری این مسابقات پرچم قرآن را برفراشت.


نماینده ولی فقیه ضمن انتقاد از کاندیداهای ریاست جمهوری به خاطر نپرداختن به موضوعات قرآنی در برنامه‌های تبلیغاتی خود بیان کرد: ملت ایران به خاطر مسائل مادی و خوراک و پوشاک دست به انقلاب اسلامی نزد. این‌گونه نیست که برای پرداختن به موضوعات معنوی همیشه باید شرایط مادی کاملا فراهم شود.


وی ادامه داد: حضرت امام خمینی در سال ۱۳۴۲‌ دست خالی و بدون پشتوانه مالی و فقط با اتکا به خدا و قرآن قیام خود را علی نظام شاهنشاهی آغاز کرد و تنها راه مبارزه با استکبار نیز همین توکل به خداوند و استفاده از آموزه های قرآن و اهل بیت(ع) است.


رئیس سازمان اوقاف و امرو خیریه یادآور شد:‌ ما در مراسم افتتاحیه از کاندیداهای ریاست جمهوری خواستیم تا برنامه‌های قرآنی خود را برای مردم تشریح کنند. هرجا که ما دچار مشکل شدیم به این خاطر بود که از قرآن و اهل بیت(ع) فاصله گرفتیم.


: shabestan.ir

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی