ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

موسسات قرآنی از پرداخت مالیات معاف شدند

موسسات قرآنی از پرداخت ماليات معاف شدند

محمد انصاری‌راد، رئیس اداره صدور مجوز معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام این خبر افزود: پیگیری چهار ساله ما به بار نشست و موسسات فرهنگی قرآن و عترت از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

وی ادامه داد: این دغدغه‌ای بود که تمامی موسسات فرهنگی قرآن و عترت داشتند و طی جلساتی که در یک ماه اخیر ما مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور و دبیر هیئت دولت داشتیم، خوشبختانه فعالیت تمام موسسات فرهنگی قرآن و عترت اعم از آموزشی، تبلیغ و ترویج، پژوهش و مشاوره معاف از مالیات شدند.

دبیر هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت خاطرنشان کرد: ما در این باره تا به حال مصوبه‌ای نداشتیم و در این چهار سال این موضوع با جدیت پیگیری شد و نامه‌نگاری‌های زیادی از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سابق به وزیر اقتصاد و امور دارایی انجام شد.

وی تصریح کرد: در نهایت با پیگیری‌هایی که از طرف معاونت قرآن و عترت انجام شد و همچنین همکاری اداره کل حقوقی‌مان، در چند جلسه اخیر که با سازمان مالیاتی کشور داشتیم، این موضوع حل و فصل شد و به زودی دبیر هیئت دولت به وزارت اقتصاد و دارایی و سپس به معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مسئله رسما ابلاغ می‌شود.

انصاری‌راد گفت: باید توجه کرد که موسسات فرهنگی قرآن و عترت با موضوعاتی که برای آنها تعریف شده است مانند آموزش، پژوهش، تبلیغ و ترویج، مشاوره و … به شرطی از معافیت مالیاتی برخوردار هستند که اولا در ذیل عنوان «موسسات فرهنگی قرآن و عترت» فعالیت کنند، خواه تحت پوشش این معاونت باشد و خواه تحت پوشش سازمان تبلیغات اسلامی باشند.

مشاور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: یکی از نگرانی‌های این موسسات قرآنی این بود که کار آنها فرهنگ‌سازی است و اغلب موسسات ما دچار مشکل هستند، ولی با این وجود باید مالیات می‌دادند. به طور مثال اخیرا یکی از موسسات از این مسئله گله‌مند بود که برای سال ۱۳۹۱، پنجاه میلیون ریال مالیات مقرر شد.

وی ضمن بیان معافیت مالیاتی موسساتی که در سال ۹۱ مالیات خود را پرداخت نکردند افزود: تا امروز تمامی موسسات قرآنی ما باید مالیات را پرداخت می‌کردند، اما آن دسته از موسساتی که مالیات گذشته مانند سال ۱۳۹۱ را پرداخت نکردند نیز شامل این قانون می‌شوند.

 : iqna.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید