تجلیل از نفرات برتر آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن 31 استان

مرتضی خدمتکار، مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: در یازدهمین آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن کریم که مهرماه جاری برگزار شد، نزدیک به 75 هزار نفر از قرآن‌آموزانی که  در مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کنند، شرکت کردند. البته بخشی از افراد نیز به صورت آزاد در این آزمون شرکت کردند.


خدمتکار عنوان کرد: در دوره‌ قبل به صورت آزمایشی، اوراق در مراکز استان‌ها تصحیح شد و سپس به تهران ارسال شد. این کار به خاطر صرف هزینه بیشتر و مدت زمان طولانی‌تر لغو شد و امسال تمامی اوراق آزمون در تهران و در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصحیح می‌شود و سعی ما بر این است که تا 20 آذرماه نتایج این آزمون قرآنی اعلام شود.


مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همانند سال‌های گذشته به تمامی نفراتی که نمرات لازم و نمره بالای 90 از 100 را کسب کنند، به همراه لوح تقویر؛ جوایز نقدی نیز تعلق می‌گیرد.


وی بیان کرد: میزان جوایز نقدی اختصاص یافته برای نفرات برتر این آزمون از 50 هزارتومان آغاز و تا مرز 400 هزار تومان نیز می‌رسد، همچنین افرادی که در رشته حفظ کل قرآن کریم نفر برتر شدند حداکثر این جوایز و سایر نفرات بر اساس رشته از این جایزه نقدی برخوردار می‌شوند.


خدمتکار عنوان کرد: مراسم تجلیل از قرآن‌آموزان برتر هر استان به صورت جداگانه برگزار می‌شود و می‌توان گفت که پس از اعلام نتایج آزمون ملی حفظ و مفاهیم، مراسم تجلیل از نفرات برتر 31 استان کلید می‌خورد. در این مراسم از نفرات برتر آزمون‌های ملی حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در اردیبهشت‌ماه امسال و مهرماه سال گذشته برگزار شد نیز تجلیل به عمل می‌آید.‌


مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستوراتی داد‌ه‌اند مبنی بر اینکه تمامی تعهدات مالی این معاونت در زمینه جوایز و تجلیل از نفرات برتر هرچه سریع‌تر انجام شود.


وی تصریح کرد: هم‌اکنون تمرکز معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار برپایی دوره‌‌های آموزشی خود این است که به این تعهدات مالی را در زمینه جوایز که مبلغ قابل توجهی است، عمل کند.


خدمتکار یادآور شد: برای نخستین بار تعداد شرکت‌ کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن کریم بیشتر از سایر رشته‌های مفاهیم شد و این مهم حاصل تلاش گسترده این معاونت در ترویج فرهنگ حفظ قرآن در راستای تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، شکل گرفت.


: iqna

کانال های ما در شبکه های اجتماعی

مشاوره رایگان کلاسهای مجازی