منوی اصلی

موسسه قرآن و نهج البلاغه

ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

مرحله استانی مسابقات قرآنی «تلاوت» از فردا آغاز می‌شود

یوسف افراش، معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن‌الکریم، با بیان اینکه مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی «تلاوت» در تمامی رشته‌ها تا اواسط آبان‌ماه در شهرستان‌های سراسر کشور برگزار شده است، گفت: طی دو هفته گذشته برگزیدگان شهرستان‌ها برای رقابت در مرحله استانی این مسابقات معرفی شده‌اند که این برگزیدگان از پنجشنبه، هفتم آذرماه در مرحله استانی مسابقات شرکت می‌کنند.


معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن‌ در ادامه با یادآوری اینکه مرحله استانی مسابقات قرآنی «تلاوت» از فردا، هفتم آذرماه آغاز خواهد شد، ادامه داد: آزمون کتبی این مسابقات هفتم آذرماه به صورت همزمان در تمامی استان‌ها برگزار می‌شود، اما آزمون شفاهی بر اساس زمان‌بندی‌های مشخص شده از سوی استان‌ها طی روزهای هفتم و هشتم آذرماه و در برخی از استان‌ها طی هفته آینده برگزار خواهد شد.


وی در ادامه عنوان کرد: این مسابقات در رشته‌های قرائت و حفظ کل قرآن کریم و در دو گروه آقایان در رده‌های سنی بالای ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال و بانوان در رده سنی بالای ۱۶ سال در مراحل استانی و کشوری برگزار می‌شود.


افراش با بیان اینکه توجه بیشتر به معانی قرآن کریم و تشویق و آماده کردن قاریان به حفظ قرآن کریم از جمله اهدافی است که در برگزاری این مسابقات دنبال می‌شود، افزود: برگزیدگان این دوره از مسابقات در مرحله کشوری که بهمن‌ماه برگزار خواهد شد، حضور داشته و با هم به رقابت می‌پردازند.


معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن گفت: مسابقات تلاوت با هدف توجه بیشتر به معانی قرآن کریم و همچنین تشویق و آماده کردن قاریان به حفظ قرآن برگزار می‌شود که امیدواریم در این دوره بتوانیم افراد را با اهمیت توجه به این امر آشنا کنیم تا در آینده حافظان قرآن مسلط و خوش‌الحانی داشته باشیم.


وی با عنوان این مطلب که شرکت‌ کنندگان در مسابقات تلاوت باید آیاتی از قرآن را به قید قرعه از حفظ تلاوت کنند، ادامه داد: یکی از قطعات قرآنی به قید قرعه برای افراد انتخاب می‌شود که متسابقان باید آن را از حفظ تلاوت کنند، اما آقایان زیر ۱۶ سال و بانوان بالای ۱۶ سال باید قطعاتی شامل سوره مبارکه «نساء» از آیات ۸۰ تا ۸۳، سوره مبارکه «انعام» آیات ۱۴۹ تا ۱۵۱، سوره مبارکه «حج» آیات ۷۵ تا ۷۸، سوره مبارکه «عنکبوت» آیات ۵۶ تا ۶۲، سوره مبارکه «فاطر» از آیات ۱۵ تا ۲۳ را حفظ کنند.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید