راهنمای محصولات موسسات قرآنی کشور عرضه می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حسن محمدی، مدیر اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، با اشاره به توان مؤسسات قرآنی در ارائه محصولات دینی و فرهنگی اظهار کرد: یکی از اهداف مهم اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، شناساندن ظرفیت‌های موجود در نهادهای مردمی در حوزه تولید محصولات قرآنی است.


وی ادامه داد: از این جهت ما اقدام به تهیه یک دفترچه از محصولات موسسات قرآنی مردم‌نهاد عضو اتحادیه کرده‌ایم و طی فراخوانی محصولات دریافت و نمونه‌های مناسب و در خور توجه آن پالایش شد و طی چند هفته آینده در قالب یک کتابچه به  همه مردم علاقه‌مند و مخاطبان معرفی می‌شود.


محمدی تصریح کرد: این فراخوان بین ۱۱۵۰ موسسه قرآنی توزیع شد که با دو نوع ارزیابی پالایش شدند. محصولاتی که خیلی به حوزه مردمی قرآنی ارتباط نداشتند، حذف شدند و برخی از محصولات که تکراری بودند یا به هم شباهت زیادی داشتند نیز حذف شدند، همچنین برخی از موسسات محصولات بسیار متنوعی تولید کرده بودند که به خاطر محدودیت حجم دفترچه، از بین آنها گزینشی انتخاب شد و آن محصولات طبقه‌بندی شدند.  


1500 عنوان در ۵۰۰ محصول


وی یادآور شد: محصولات این دفترچه نیز جهت استفاده سریع‌تر کاربران، تقسیم‌بندی شد و هم‌اکنون محصولات گردآوری شده بیش از ۱۵۰۰ عنوان در قالب ۵۰۰ محصول آماده شده است. این بروشور برای دو جامعه هدف خاص و عام طراحی شده است.


مدیر اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور توضیح داد: گروهی از مخاطبان ما مسئولان و متولیان فرهنگی هستند که می‌خواهیم ظرفیت بی‌بدیل موسسات قرآنی را به آنها معرفی کنیم، زیرا موسسات قرآنی بزرگترین شبکه اجتماعی در کشور هستند و قابلیت زیادی دارند که یکی از این ظرفیت‌ها، تولید محصولات دینی و قرآنی است.


وی خاطرنشان کرد: جامعه هدف بعدی ما خود مردم هستند، زیرا علاقه‌مند هستند تا بدانند که محصولات قرآنی کشور چیست تا در صورت نیاز به مرکز خاص مراجعه کنند. این مسئله پایه تشکیل فروشگاه اینترنتی محصولات قرآنی است که در آینده‌ای نزدیک دسترسی، معرفی و خرید این محصولات در فضای مجازی وارد می‌شود.


محمدی گفت: در این بروشور درباره هر محصول، مشخصات، قیمت و سایر ویژگی‌های آن محصول مانند سال تولید آن، موسسه تولید کننده و … به صورت مختصربیان شده است؛ یکی از راهکارهای استقلال مالی موسسات ارائه خدمات به جامعه و ایجاد درآمد مالی برای این موسسات مردم‌نهاد است و جای خوشحالی دارد که این کسب در آمد از طریق ارائه محصولت قرآنی انجام شود که منجر به ارتقای فرهنگ قرآنی می‌شود.


ارائه دفترچه خدمات موسسات قرآنی به‌زودی


وی اظهار کرد: ما ارائه خدمات موسسات قرآنی را در قالب یک بروشور دیگری در نظر گرفته‌ایم که به نوعی فعالیت‌های اتحادیه و خدمات موسسات قرآنی زیرمجموعه آن است و دو نوع محصول خدماتی و تولیدی داریم که در فاز اول کار، ارائه محصولات تولیدی را در نظر گرفته‌ایم.


مدیر اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در پایان گفت: هم‌اکنون حدود ۸۰ درصد کار آماده شده است و پیش‌بینی می‌شود که با حفظ این روند، پیش از پایان آذرماه این دفترچه آماده چاپ می‌شود.


: iqna

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی