سی و ششمین دوره مسابقات قرآن اوقاف امروز خاتمه می‌یابد

مسابقات قرآن اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم از 11 روز قبل با مسابقات بانوان آغاز شد و امروز با برگزاری مسابقات اذان و ابتهال در گروه‌های سنی مختلف به کار خود خاتمه می‌دهد.


این مسابقات در دو رده سنی زیر و بالای 16 سال  و در دو بخش بانوان و آقایان و در رشته‌های مختلف با حضور بیش از 30 هزار نفر در مرحله مقدماتی شهرستانی از چند ماه قبل آغاز به‌کار کرد و نفرات برتر به مرحله شهرستانی راه یافتند.


مسابقات مرحله شهرستانی با حضور 1200 نفر از بانوان در رشته‌های حفظ کل، 20، 10، 5 جزء و زیر 5 جزء همچنین قرائت ترتیل و تحقیق و تواشیح در دو رده سنی بالا و پائین 16 سال طی دوهفته گذشته برگزار شد.


مسابقات آقایان نیز از دوشنبه هفته قبل با حضور بیش از هزار نفر آغاز شد؛ روز گذشته مسابقات قرائت در دو گروه سنی ادامه یافت و امروز نیز ابتدا در نویت صبح مسابقات اذان و ابتهال شکوفه‌ها برگزار می‌شود و در نوبت عصر نیز اذان و ابتهال بزرگسالان برگزار خواهد شد و نفرات برتر به مسابقات استانی راه می‌یابند.


مسابقات مرحله استانی نیز 24 تا 30 آذر برگزار می‌شود و 150 نفر در مجموع رشته‌ها به مسابقات استانی راه پیدا خواهند کرد.


نمرات نفرات، تعداد شرکت‌کنندگان، نظر داوران و ستاد برگزاری مسابقات در هر رشته در معرفی نفرات به مرحله استانی تأثیرگذار است.


: iqna

کانال های ما در شبکه های اجتماعی

مشاوره رایگان کلاسهای مجازی