تکمیل سهمیه 30 استان کشور در طرح تربیت حافظان قرآن

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدکاظم موسوی، مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن کریم، اظهار کرد: ثبت نام در طرح تربیت حافظان قرآن کریم که از تابستان گذشته در استان‌های سراسر کشور آغاز شده بود، اظهار کرد: در سال دوم اجرای این طرح برای هر یک از استان‌ها سهمیه‌ای در نظر گرفته شد که امروز، 20 آذرماه 30 استان کشور سهمیه تعیین شده را تکمیل کرده و ثبت نام‌های خود را به پایان رساندند.


مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن گفت: هر یک از استان‌ها بر اساس جمعیت استان، شرایط کلاس‌های حفظ و … سهمیه مشخصی داشتند که باید این سهمیه را تکمیل می‌کردند و این کار امروز، 20 آذرماه با تکمیل ظرفیت ثبت نام در استان آذربایجان شرقی به پایان رسید.


برگزاری آزمون‌های طرح تربیت حافظان قرآن در دو مرحله کتبی و شفاهی


وی در ادامه به آزمون‌های طرح تربیت حافظان قرآن کریم اشاره کرد و گفت: آزمون‌های این طرح در دو مرحله شفاهی و کتبی برگزار خواهد شد که مرحله شفاهی آزمون‌ها اسفندماه در امامزادگان و بقاع متبرکه خواهد بود و پس از مشخص شدن نتایج این آزمون‌، آزمون‌های کتبی اردیبهشت‌ماه سال آِینده برگزار می‌شود.


حجت‌الاسلام موسوی در ادامه عنوان کرد: آزمون‌های کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم در سه مقطع هفت تا 12 سال(حافظان جزء سی‌ام قرآن)، 13 تا 18 سال(حافظان دو جزء قرآن) و 19 سال به بالا (حافظان سه جزء قرآن) برگزار خواهد شد و پس از برگزاری این آزمون در امامزادگان و بقاع متبرکه، نتایج آزمون‌های کتبی قرآن‌آموزان با نتایج آزمون‌های شفاهی جمع می‌شود و نمره نهایی به عنوان امتیاز قرآن‌آموز در طرح تربیت حافظان قرآن کریم محسوب می‌شود و کسانی که حد نصاب نمرات را کسب کنند، به عنوان حافظ قرآن تلقی شده و گواهی حفظ قرآن را از سازمان دارالقرآن‌الکریم دریافت می‌کنند.


وی در ادامه یادآور شد: شرکت‌ کنندگان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم باید حداقل نمره 60 را از دو آزمون شفاهی و کتبی دریافت کنند تا به عنوان حافظ قرآن تلقی شده و بتوانند گواهی حفظ قرآن را دریافت کنند و در نهایت برای شرکت در دومین سال اجرای این طرح که از خرداد 92 آغاز خواهد شد نیز ثبت نام کنند.


حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به اجرای همزمان تربیت حافظان قرآن در فضای مجازی عنوان کرد: آزمون‌های شرکت‌ کنندگان در طرح مجازی حفظ قرآن و کلاس‌های حضوری امامزادگان و بقاع متبرکه در یک آزمون مشترک شرکت خواهند کرد.


آزمون حفظ موضوعی آیات 27 تا 29 آذرماه برگزار می‌شود


مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن کریم با اشاره به حفظ موضوعی آیات در دومین سال طرح تربیت حافظان قرآن کریم، عنوان کرد: این آزمون طی روزهای 27 تا 29 آذرماه خواهد بود که نحوه برگزاری آزمون به صورت آنلاین از طریق سایت راسخون است و شرکت‌کنندگان در تاریخ‌های اعلام شده با مراجعه به این سایت وارد بخش آزمون حفظ موضوع شده و به پرسش‌های مورد نظر پاسخ خواهند داد.


وی عنوان کرد: تمامی افرادی که از طریق سایت طرح تربیت حافظان قرآن کریم ثبت نام کرده و در دوره‌های غیر حضوری حفظ موضوعی شرکت کرده‌اند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.


مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب در زمینه تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، آگاهی از میزان یادگیری، توسعه فرهنگ قرآنی، ترویج و نهادینه شدن موضوعات قرآنی، ارتقای روحیه معنوی و گرایش به مباحث قرآنی و شناسایی چهره‌های قرآنی از جمله اهدافی است که در طرح حفظ موضوعی آیات قرآن سازمان اوقاف دنبال می‌شود.


: iqna

کانال های ما در شبکه های اجتماعی

مشاوره رایگان کلاسهای مجازی