معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تودیع و معارفه شد

صبح سه شنبه (26آذر ماه) مراسم تودیع و معارفه غیر رسمی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مدیران و کارمندان این معاونت برگزار شد.
حجت الاسلام حمید محمدی معاون سابق قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد این معاونت در زمان تصدی خود، گفت: همه آنچه از مسولیت ها به ما منتقل می‌شود امانت است که پس از چندی باید آن را تحوبل بدهیم و بایستی پاسخگوی آن باشیم.
وی با بیان اینکه معاونت دو کار کلیدی دارد، عنوان کرد: مسئولیت راهبری فعالیت های قرآنی در سطح ملی از سوی موسسات قرآنی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفته اند یکی از فعالیت های کلیدی ما است. همچنین از صدها موسسه که از سایر سازمانها مجوز گرفته اند برای برگزاری نشست ها، هدایا و … حمایت موردی صورت گرفته است. کار کلیدی دوم این معاونت هم تولید محتوا که باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.
وی افزود: همچنین قرار است به سمت قرآنی تر شدن حرکت کنیم تا در کنار معاونت های تخصصی هنری، سینمایی، مطبوعاتی و فرهنگی، قرآن را در تمام ساحت های وزارت ارشاد جاری شود.


 


حجت الاسلام محمدرضا حشمتی: کارگزاران نباید مسایل سیاسی را با فعالیت های قرآنی مخلوط کنند
حجت الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گفت: کارگزاران نباید مسایل سیاسی که به حتم همراه با هوای نفس است را با فعالیت های قرآنی مخلوط کنند. بایستی ساحت قرآن و عترت را از این آلودگی ها حفظ کرد.
بنابرگزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی درباره مشی خود در حوزه قرآنی عنوان کرد: ما یکسری اسناد بالادستی داریم که باید به آنها جامعه عمل بپوشانیم و باید این اسناد بالادستی را به برنامه تبدیل کنیم. اینجا سرگرم برپایی نمایشگاه های کوچک و … که جنبه گزارش دهی دارد نمی شویم، بلکه باید قرآن را به بطن زندگی مردم ببریم.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: دوستی و همراهی من با حجت الاسلام حمید محمدی به سال های دور باز می گردد و ما وی را تودیع نمی کنی، امیدواریم در بخش های مختلف از حضور ایشان بهره ببریم.


: shabestan.ir

کانال های ما در شبکه های اجتماعی