تهیه «راهنمای محصولات قرآنی موسسات» به نیمه راه رسید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

حسن محمدی، مدیر اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، با اشاره به توان مؤسسات قرآنی در ارائه محصولات دینی و فرهنگی اظهار کرد: یکی از اهداف مهم اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، شناساندن ظرفیت‌های موجود در نهادهای مردمی در حوزه تولید محصولات قرآنی است.
وی ادامه داد: در این راستا ما اقدام به تهیه یک دفترچه از محصولات مؤسسات قرآنی مردم نهاد عضو اتحادیه کرده‌ایم و طی فراخوانی محصولات دریافت و نمونه‌های مناسب و درخور توجه آن پالایش شد و طی آینده نزدیکی در قالب یک کتابچه به همه مردم علاقه‌مند و مخاطبان معرفی می‌شود.
اعلام فراخوان بین ۱۱۵۰ موسسه
محمدی تصریح کرد: این فراخوان بین ۱۱۵۰ موسسه قرآنی توزیع شد که با دو نوع ارزیابی پالایش شدند؛ محصولاتی که خیلی به حوزه مردمی قرآنی ارتباط نداشتند، حذف شدند و برخی از محصولات که تکراری بودند یا به هم شباهت زیادی داشتند نیز حذف شدند، همچنین برخی از مؤسسات محصولات بسیار متنوعی تولید کرده بودند که به خاطر محدودیت حجم دفترچه از بین آن‌ها گزینشی انتخاب شد و آن محصولات طبقه‌بندی شدند.
وی یادآور شد: محصولات این دفترچه نیز جهت استفاده سریع‌تر کاربران، تقسیم‌بندی شد و هم‌اکنون محصولات گردآوری شده بیش از ۱۵۰۰ عنوان در قالب ۵۰۰ محصول آماده شده است؛ این بروشور برای دو جامعه هدف خاص و عام طراحی شده است.
مدیر اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور توضیح داد: گروهی از مخاطبان ما مسئولان و متولیان فرهنگی هستند که می‌خواهیم ظرفیت بی‌بدیل مؤسسات قرآنی را به آن‌ها معرفی کنیم، زیرا مؤسسات قرآنی بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی در کشور هستند و قابلیت زیادی دارند که یکی از این ظرفیت‌ها، تولید محصولات دینی و قرآنی است.
وی خاطرنشان کرد: جامعه هدف بعدی ما خود مردم هستند، زیرا علاقه‌مند هستند تا بدانند که محصولات قرآنی کشور چیست، تا در صورت نیاز به مرکز خاص مراجعه کنند. این مسئله پایه تشکیل فروشگاه اینترنتی محصولات قرآنی است که در آینده‌ای نزدیک دسترسی، معرفی و خرید این محصولات در فضای مجازی وارد می‌شود.
محمدی گفت: در این بروشور درباره هر محصول، مشخصات، قیمت و سایر ویژگی‌های آن محصول مانند سال تولید آن، موسسه تولید کننده و … به صورت مختصر بیان شده است؛ یکی از راهکارهای استقلال مالی مؤسسات ارائه خدمات به جامعه و ایجاد درآمد مالی برای این مؤسسات مردم نهاد است و جای خوشحالی دارد که این کسب درآمد از طریق ارائه محصولات قرآنی انجام شود که منجر به ارتقای فرهنگ قرآنی می‌شود.
تهیه بروشوری جامع از محصولات مؤسسات
وی اظهار کرد: ما ارائه خدمات مؤسسات قرآنی را در قالب یک بروشور دیگری در نظر گرفته‌ایم که به نوعی فعالیت‌های اتحادیه و خدمات مؤسسات قرآنی زیر مجموعه آن است و دو نوع محصول خدماتی و تولیدی داریم که در فاز اول کار، ارائه محصولات تولیدی را در نظر گرفته‌ایم.
مدیر اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در پایان گفت: هم‌اکنون حدود ۵۰ درصد امور اجرایی این کار آماده شده است و پیش‌بینی می‌شود که این دفترچه در دی‌ماه آماده چاپ شود


: etghannews

بازدیدها: 0

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی