شروع فرایند طرح ارزیابی قاریان از فردا/ مهلت یک ماهه برای ثبت نام

محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن و مدیر برنامه‌ریزی و اجرایی دبیرخانه طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم از آغاز سومین دوره این طرح از 15 دی ماه 92 خبر داد.


وی گفت: با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی انجام شده، اولین مرحله از سومین دوره طرح ارزیابی شامل ثبت‌ نام و شرکت در آزمون ورودی از 15 دی‌ماه تا 15 بهمن‌ماه اجرا خواهد شد و قاریان و مدرسان علاقه‌مند فرصت دارند ظرف مدت یک ماه، از طریق ثبت نام اینترنتی و ارسال اثر تولیدی خود به دبیرخانه طرح در این آزمون شرکت کنند.


میرزاجانی تصریح کرد: قاریان و مدرسان شرکت کننده باید قطعات تلاوت و سایر آثار مورد درخواست را مطابق آیین‌نامه آزمون ورودی و ملاحظات مندرج در اطلاعیه شماره یک اجرا و ارسال کنند.


مدیربرنامه‌ریزی و اجرایی دبیرخانه طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان افزود: اطلاعات جامعی از کم و کیف اجرای مراحل مختلف دوره سوم بر روی سامانه جامع طرح ارزیابی (در وب‌سایت شورای عالی قرآن) به نشانی quranshora.ir قرار داده شده که مطالعه آن برای شرکت‌کنندگان ضروری است.


وی اظهار کرد: نتایج آزمون ورودی در اسفندماه سال جاری اعلام می‌شود و سایر مراحل نیز مطابق تقویم اجرایی در سال 93 ادامه و در نهایت با صدور و اعطای مدرک تخصصی در آبان‌ماه سال آتی به اتمام می‌رسد.


 میرزاجانی در ادامه اظهار امیدواری کرد: با توجه به تجارب مفیدی که از اجرای دو دوره قبلی این طرح به دست آمده، همچنین با بررسی و بازنگری انجام شده در روند اجرایی و محتوایی آن، شاهد اجرای مطلوب دوره سوم که فصل جدیدی در ساماندهی جایگاه قاریان و معلمان قرائت قرآن کریم در کشور باشیم.


رئیس حوزه ارتباطات در پایان گفت: لازم است شرکت کنندگان جهت کسب آخرین اخبار و اطلاعات به صورت مستمر با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی قرآن در ارتباط باشند.


یادآور می‌شود، شماره تلفن دبیرخانه طرح ارزیابی 88810400 و سامانه پیامک آن 30005088810400 است که داوطلبان می‌توانند سوالات خود را از این دو راه مطرح کنند.


: iqna

کانال های ما در شبکه های اجتماعی

مشاوره رایگان کلاسهای مجازی