ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

اعلام قرعه‌های آزمون مرحله کشوری نخستین دوره مسابقات «تلاوت»

معاونت ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن قرعه‌های آزمون مرحله کشوری نخستین دوره مسابقات قرآنی «تلاوت» را برای آماده شدن شرکت‌ کنندگان به منظور رقابت در این دوره از مسابقات اعلام کرد.


بر اساس این گزارش، مسابقات قرآنی «تلاوت» در دو رشته قرائت و حفظ و برای بانوان و آقایان زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال برگزار می‌شود که در هر یک از رشته‌ها و در هر کدام از گروه‌های سنی یک نفر برگزیده استانی حضور خواهد داشت.


بنابر این گزارش، آقایان بالای ۱۶ سال در مرحله استانی هشت قطعه از قرآن را حفظ کرده‌اند، اما برای شرکت در مرحله نهایی باید ۱۰ قطعه شامل آیات ۲۱۱ تا ۲۱۵ سوره «بقره»، آیات ۱۳۳ تا ۱۴۰ سوره «آل‌عمران»، آیات ۱۰۱ تا ۱۱۱ سوره «اسراء»، آیات ۳۵ تا ۴۰ سوره «نور»، آیات یک تا ۱۱ سوره «عنکبوت»، آیات ۲۲ تا ۳۱ سوره «زمر»، آیات یک تا ۱۰ سوره «فتح» و آیات ۶۵ تا ۷۲ سوره «اعراف» را حفظ کنند.


بنابر این گزارش، آقایان زیر ۱۶ سال و بانوان بالای ۱۶ سال نیز برای شرکت در مرحله کشوری این دوره از مسابقات قرآنی «تلاوت» باید هفت قطعه از قرآن را حفظ کنند که این قطعات شامل آیات ۸۰ تا ۸۳ سوره «نساء»، آیات ۱۴۹ تا ۱۵۱ سوره «انعام»، آیات ۷۵ تا ۷۸ سوره «حج»، آیات ۵۶ تا ۶۲ سوره «عنکبوت»، آیات ۱۵ تا ۲۳ سوره «فاطر»، آیات ۱۹ تا ۲۱ سوره «حدید» و آیات ۱۳ تا آخر سوره «تغاین» است.


همچنین، آقایان زیر ۱۶ سال و بانوان بالای ۱۶ سال باید به تمامی این قطعات تسلط داشته باشند، زیرا در زمان برگزاری مسابقه کشوری یکی از این قطعات به قید قرعه انتخاب می‌شود.


یادآور می‌شود، مرحله کشوری نخستین دوره مسابقات قرآنی «تلاوت» از ۲۹ تا ۳۰ بهمن‌ماه در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید