نهم ربیع؛ سرآغاز تاریخ نوین عصر مهدوی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

ابنا ـ آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در نوشتاری که به مناسبت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت صاحب الامر منتشر کرد، چنین نگاشته اند:


بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: «وَ ذَکِّرْهُم بِأیّام الله»


روز شریف نهم ربیع المولود از ایام الله بزرگ و مقدس است. این روز فرخنده و پربرکت، آغاز ظهور ولایت حضرت ولی الله الاعظم امام مبین و حصن حصین بقیه الله فی الأرضین موعود انبیاء مرسلین، خاتم الأوصیاء المعصومین، مولانا المنتظر و العدل المشتهر و الإمام الثانی عشر الحجه بن الحسن المهدی ارواح العالمین له الفداء می باشد؛ و در حقیقت، باید گفت که از امروز و از درون تاریخ هجری، تاریخ نوین عصر مهدوی آغاز می شود.


این روز سر آغازی است برای عصری که جهان در پیش رو دارد و در طول حضور بشر در روی زمین بی سابقه است و ویژگی های آن در عصر هیچ یک از انبیا و رجال، ظاهر نشده است؛ عصری که در آن زمین پر از عدل و قسط گردد و همه جا امنیّت و آرامش و اطمینان حاکم گردد و میلیاردها بشر در همه جا تحت حکومت واحد و قانون واحد قرار بگیرند و برکات زمین و آسمان ظاهر گردد عصری نمونه است.


عصر مهدوی، یعنی نفی تمام ضعف ها و فسادها، یعنی انتظارِ چنان جامعه واحد جهانی و مدینه فاضله حقیقی که همه ارکان و اعضا و نهادهایش همان گونه که طرح آن از طرف شخص رسول اعظم صلّی الله علیه و آله، داده شده، مانند اعضای بدن انسان واحد، انجام وظیفه می نماید.


مسیر همه جوامع به سوی این جامعه است و رسیدن بشر به این جامعه، سنّت الهی و قاعده تخلف ناپذیر است، هر کس که بخواهد مانع از تحقّق این جامعه مهدوی شود معارضه و ممانعت وی در هم کوبیده می شود.


در اینجا تذکر این نکته مناسب است که تا دنیا به آن عصر و جامعه بزرگ مهدوی نرسیده است جامعه های فعلی اگر بخواهند در سعادت، آسایش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت، زندگی کنند باید همان اصول و مبانی جامعه مهدوی را اصل و مبنای حیات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خود قرار دهند و آن را معیار بدانند و صلاح یا فساد خود را با آن بسنجند.


اکنون با این میزان از جوامع کوچک شهری و روستایی، می توان جامعه ای را که مهدوی است شناسایی کرد؛ در هر شهر و روستایی که حق رعایت می شود، از حق حمایت می کنند، به حق عمل می نمایند، اتحاد و برادری به چشم می خورد، تعلیم و تربیت صحیح و تقدیر از اخیار و دانشمندان در آنجا رایج است، در امانت، خیانت نمی کنند و خلاصه، حیات دینی و انسانی دارند؛ آن جامعه ـ اگر چه کوچک هم باشد ـ جامعه مهدوی است.


امروز همگان وظیفه داریم که خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی را به جهان معرّفی نماییم که جهان تشنه عدل و مواسات و جهانِ خسته از ظلم و جنایات و قتل و خونریزی خود را برای روز رهایی و روز زیبای مهربانی آماده کند و امیدوار و منتظر وعده الهی برای برپایی حکومت واحد عدالت باشد که «إنّهم یَرَوْنَهُ بَعیداً وَ نَراهُ قَریباً» و اللهم اجعلنا من أنصاره و أعوانه.


: abna

بازدیدها: 1

کانالهای ما را درشبکه های اجتماعی