موسسه قرآن و نهج البلاغه

ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

غرفه‌های پربازدید نمایشگاه قرآن

به گزارش خبرگزاری بین‌الملی قرآن(ایکنا)، در حالی از هشتم خردادماه نمایشگاه بین‌المللی قرآن با برگزاری مراسم افتتاحیه کار خود را آغاز کرده است که استقبال مردم عادی از این رویداد بزرگ فرهنگی در حد و اندازه‌های یک رویداد بین‌المللی نبوده اما با این وجود و با گذشت چند روز از نمایشگاه به‌مرور بر تعداد بازدیدکننده‌های آن افزوده شده و پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده به اوج خود برسد.

رقابت از نخستین روزها
در این بین غرفه‌داران نمایشگاه قرآن تلاش می‌کنند تا همین تعداد بازدیدکننده را جذب غرفه خود کنند و این موضوع باعث شده تا رقابت ناخواسته‌ای بین غرفه‌داران برای جذب بیشترین مخاطب به وجود بیاید. اگرچه غرفه‌داران در روزهای ابتدایی بیشتر مشغول غرفه‌آرایی و چیدمان غرفه بوده و کماکان نیز هستند اما از همان روز اول نمایشگاه این رقابت ناخواسته به‌عینه قابل لمس بود. این رقابت در روزهای آینده به اوج خود خواهد رسید.
در ادامه نگاهی به محبوب‌ترین غرفه‌های نمایشگاه قرآن که بازدیدکنندگان بیشتری را در همین شب‌های ابتدایی به خود اختصاص داده‌اند، داریم.

بخش فروش
همیشه یکی از محبوب‌ترین بخش‌های هر نمایشگاهی بخش فروش آن است، مخصوصاً اگر همراه با تخفیف‌هایی ویژه باشد، بخش فروش نمایشگاه امسال با میانگین تخفیف ۳۰ درصدی فعالیت خود را در چهار بازارچه مکتوب، عفاف و حجاب، رسانه های دیجیتال و محصولات فرهنگی و هنری آغاز کرده است. در این میان بازارچه‌های عفاف و حجاب و محصولات فرهنگی و هنری شلوغ تر از دیگر بازارچه‌ها هستند.
در واقع اولویت اول بسیاری از خانواده‌ها از مراجعه به نمایشگاه قرآن، حضور در بازارچه عفاف و حجاب و بازدید از جدیدترین محصولات ارائه شده در این حوزه است.

بخش هنری
بخش هنری یکی دیگر از پر بازدیدهای سه روز ابتدایی نمایشگاه قرآن بوده است و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده هم جزء پر بازدیدها باشد. علت پر بازدید بودن این بخش نیز زیبایی هنر اصیل ایرانی است که چشم هر بیننده را به خود معطوف می‌کند. در این بخش هنرهای زیبا و اصیل ایرانی به خدمت معرفی مفاهیم قرآنی در آمده‌اند.

فروش مکتوب
بخش فروش مکتوب نیز از دیگر بخش‌های پر بازدید و پر مراجعه کننده این روزهای نمایشگاه قرآن است، در این بخش علاوه بر تخفیف‌هایی که توسط غرفه‌داران در نظر گرفته شده است، بن خرید محصولات نیز از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در نظر گرفته شده است که البته این بن‌ها از روز یازدهم خردادماه عرضه خواهد شد.

مؤسسه تبیان
یکی دیگر از غرفه‌های شلوغ چند روز ابتدایی نمایشگاه قرآن، غرفه موسسه «تبیان» است، این موسسه که غرفه خود را در بخش موسسات غیردولتی برپا کرده است در میانه‌های مصلا قرار دارد و هر شب بعد از افطار جمعیت زیادی در آن جمع می‌شوند تا نتیجه قرعه‌کشی مسابقه آن را از نزدیک ببیند. این موسسه هر شب به برگزیدگان مسابقه خود که با محوریت یکی از آیات قرآن برگزار می‌شود، سه قلم قرآنی جایزه می‌دهد.

بخش کودک و نوجوان
بخش کودک و نوجوان را نیز باید جزء غرفه‌های پربازدید روزهای ابتدایی به حساب آورد، در این بخش و به خصوص بعد از افطار جمعیت نسبتاً زیادی از کودکان مشغول یادگیری هنرهای قرآنی هستند.
در روزهای آینده غرفه مربوط به وزارت ورزش و جوانان به بهانه آنچه دعوت از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی عنوان شده است، می‌تواند به یکی از پربازدیدترین غرفه‌های نمایشگاه قران تبدیل شود، چرا که مردم نشان داده‌اند هرجا صحبت از حضور یک قهرمان ملی باشد، حضور پررنگی خواهند داشت.
همچنین پیش‌بینی می‌شود در بخش رسانه‌ها نیز غرفه خبرگزاری قرآن به علت حضور میهمانان و چهره‌های شناخته‌شده از پربازدیدترین‌ها باشد.
عیار پربازدیدترین‌های نمایشگاه بیست و پنجم طی روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ خردادماه که اولین پایان هفته ماه مبارک رمضان است، سنجیده خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید