موسسه قرآن و نهج البلاغه

ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

عرضه آثار جدید قرآنی انتشارات دارالعرفان در نمایشگاه قرآن

کانون خبرنگاران نبأ: انتشارات مؤسسه علمی ــ فرهنگی دارالعرفان تحت اشراف حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان همزمان با برپایی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره)، یازدهمین سال حضورش را تجربه می‌کند.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل مؤسسه علمی ــ فرهنگی دارالعرفان، علی ابوالقاسمی، مدیر مرکز نشر مؤسسه علمی ــ فرهنگی دارالعرفان اظهار کرد: با توجه به ایام نورانی ماه مبارک رمضان و حضور معنوی مردم در نمایشگاهی که معطر به عطر قرآن کریم است، مؤسسه نیز همانند سایر مراکزی که آثاری پیرامون قرآن کریم دارند، ما نیز به‌منظور آشنایی هرچه بیشتر و بهتر آحاد جامعه امسال برای یازدهمین سال پیاپی موفق به حضور در این نمایشگاه بین‌المللی شده‌ایم.
وی افزود: حضور در این نمایشگاه صرفا فروش محصولات نیست؛ بلکه مهم‌ترین هدف حضور مؤسسات و دستگاه‌های قرآنی کشور، معرفی مکتوبات قرآنی، هنرهای قرآنی و اسلامی، نشریات و نرم‌افزارهای قرآنی است.
ابوالقاسمی ادامه داد: در این دوره انتشارات مؤسسه علمی ــ فرهنگی دارالعرفان با قریب به یکصد عنوان کتاب پیرامون موضوعات مختلف علوم اسلامی، سیره ائمه اطهار(ع) و معارف اسلامی اقدام به عرضه آثار جدید قرآنی و تفسیری کرده است.
وی بیان کرد: از آثار قرآنی ارائه شده در این دوره می‌توان به تفسیر حکیم(۳ جلد از ۲۰ جلد)، تفسیر سوره مبارکه حمد، عدل و ظلم(تفسیر موضوعی عدل)، فضل و رحمت(تفسیر موضوعی فضل و رحمت الهی)، هدایت در قرآن کریم(تفسیر موضوعی هدایت)، عرفان در سوره مبارکه یوسف، حدیث نفس و عقل آدمی در قرآن، سیمای نیکان(تفسیر موضوعی محسنین)، عبودیت در پرتو قرآن، چهره‌های محبوب و منفور در قرآن کریم، ترجمه جدید قرآن توسط استاد انصاریان اشاره کرد.
ابوالقاسمی به برخی از آثار منتخب این انتشارت اشاره کرد و افزود: اسلام دین آسان، همتایی حق و علی(ع)، عبودیت و دینداری در سایه قرآن، جایگاه انسان در نظام آفرینش، عناصر شخصیت انسان، گوهر شکیبایی، تمرین بندگی و… از دیگر عناوین ارائه شده در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است.
یادآور می‌شود، غرفه انتشارات مؤسسه علمی ــ فرهنگی دارالعرفان در بخش ناشرین قرآنی شبستان اصلی امام خمینی(ره) همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ میزبان علاقه‌مندان و دوستداران آثار حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان است.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید