موسسه قرآن و نهج البلاغه

ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

ثبت‌نام دوره‌های آموزش قرآن مرکز بیان دانشگاه پیام‌نور

گروه دانشگاه: معاون مرکز فعالیت‌های قرآنی «بیان» وابسته به دانشگاه پیام نور از برگزاری دوره کوتاه مدت (۳۰ ساعته) مفاهیم قرآن و مفاهیم نهج‌البلاغه از بعد از ماه مبارک رمضان خبرداد.
منصوری، معاون مرکز فعالیت‌های قرآنی بیان وابسته به دانشگاه پیام نور در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به معرفی دوره‌های آموزشی این مرکز پرداخت.

وی گفت: طرح قرآنی بیان، ۵ سال است که راه‌اندازی شده. محور اصلی این دوره‌ها، تدبر در قرآن و آشنایی با مفاهیم قرآن است. دوره در ۳ سال، مشتمل بر ۶ ترم طراحی شده و تاکنون یک دوره فارغ‌التحصیل داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مخاطب اصلی این طرح، خواهران هستند، اظهار کرد: سرفصل‌های این دوره با محوریت مفاهیم قرآن و شامل موضوعاتی نظیر تجوید، تفسیر و مفهوم‌یابی قرآن می‌باشد که به فرد این توانایی را می‌دهد تا در کنار خواندن قرآن، تفکر و تدبر در آیات هم داشته باشد.

منصوری مهم‌ترین مزیّت این طرح نسبت به دوره‌های مشابه را بهره‌مندی از محتوای تعریف شده و غنای منابع دوره عنوان کرد و گفت: افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند، در پایان دوره، به عنوان مربی قرآن شناخته می‌شوند و نه یک قرآن پژوه.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی این مرکز، از برگزاری دوره کوتاه مدت (۳۰ ساعته) مفاهیم قرآن و مفاهیم نهج‌البلاغه از بعد از ماه مبارک رمضان خبرداد.

یادآور می‌شود، علاقمندان جهت ثبت‌نام در این دوره‌ها می‌توانند به غرفه دانشگاه پیام نور واقع در بخش دانشگاهی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مراجعه نمایند.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید