ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

فعالیتهایی برای لاغرشدن

شما می‌خواهید لاغر شوید و می‌دانید که باید حرکات ایروبیک انجام دهید. اما بهترین فعالیت‌هایی که باعث سوختن چربی می‌گردند کدامند؟


به جز حرکات ساده استپ، انواع بسیار متنوع‌تری در ورزش‌های ایروبیک وجود دارند؛ آنقدر که هر فردی می‌تواند حرکت دلخواه خود را پیدا نماید.&l t;/SPAN>


بالارفتن از پله


این نباید تنها حرکت ورزشی شما باشد، اما نتایج آن قطعا مفید خواهد بود. بجای استفاده از پله برقی یا آسانسور با پای خود از پله بالا بروید.عادت کنید اتومبیل خودرا دورتر از محلی که کار دارید پارک نمایید تا مجبور شوید بیشتر پیاده‌روی کنید. سعی کنید بعد از خوردن غذا حداقل به مدت ۱۵ دقیقه راه بروید. این عمل هر روز بر مقدار کالری سوخته شده می‌افزاید.


بلند کردن وزنه


زمان تمرینات وزنه‌برداری اگر به‌صورت صحیح انجام گیرد کوتاه خواهد بود، بنابراین مقدار کالری سوخته شده کمتر می‌باشد. اما احساس رضایت و سلامتی به دلیل آزاد شدن اندورفین ناشی از فعالیت سنگین، در نوع خود محرک‌هایی بسیار شگفت‌انگیز به‌شمار می‌آیند. به علاوه بلند کردن وزنه پی‌ریزی خوبی برای انجام فعالیت‌های دیگر می‌باشد.


قدم زدن


شما باید سعی کنید که پیاده‌روی خود را به «پیاده روی قدرتی» تبدیل نمایید. برای سوزاندن واقعی کالری باید میزان فشار را در انجام فعالیت‌ها به مقدار قابل توجهی افزایش دهید. این عمل را می‌توان از طریق پیاده‌روی در سربالایی یا قدم زندن با سرعت‌های متفاوت در دوره‌های زمانی معین انجام داد. این فعالیتی است که در هر زمانی از سال قابل انجام است، حتی زمانی که به مسافرت می‌روید. پس این ورزشی است که قادرید در تمام عمر به آن مبادرت ورزید. اگر قدم‌های خود را سریع و تند بردارید می‌تواند ظرف نیم ساعت تا ۱۸۰ کالری بسوزانید.


دوچرخه


دستگاه‌های دویدن درجا هنوز هم بسیار متداول بوده و جدید‌تر از آن یعنی دوچرخه درجا فوق‌العاده است. دوچرخه‌های درجا می‌توانند به عنوان تمرین دهنده تمامی اعضای بدن مورد استفاده قرار گیرد. این ماشینها برای دوندگانی که می‌خواهند از آسیب دیدن مفاصل خود جلوگیری کنند نیز مفید می‌باشند. با آنها می‌توانید ظرف نیم ساعت تا ۳۰۰ کالری بسوزانید.


صخره نوردی و قایقرانی


دوست دارید در حین ورزش از بالا تنه‌
ای تنومند نیز برخوردار گردید؟ صخره‌نوردی و قایقرانی راه حل این مساله است. هر دوی این فعالیت‌ها به بالا تنه‌ای قوی نیاز داشته و کالری زیادی را می‌سوزانند. یکی از آن دو را انتخاب کرده و در هر نیم ساعت بین ۳۰۰ تا ۳۸۰ کالری از دست دهید. شما برای این کار نیاز به تجهیزات مخصوص به هر یک از این دو ورزش خواهید داشت.


اسکی


اسکی یکی از ورزش‌های بسیار مفید برای سوزاندن کالری است. این ورزش هم بالاتنه و هم پایین تنه را تحت تاثیر قرار داده و ضربان قلب را بالا می‌برد. به‌طور متوسط نیم ساعت آن تقریبا ۳۳۰ کالری می‌سوزاند.&l t;/SPAN>


کیک بوکسینگ


وقتی صحبت از ورزش‌های تقویت نفس می‌شود، کیک بوکسینگ به‌صورت بارز مطرح می‌گردد. به عنوان یک مزیت مضاعف، بسیاری از کلاس‌های این ورزش شامل تمرینات قدرتی و انعطاف‌پذیری نیز می‌شوند. شما می‌توانید به ازای هر جلسه، بسته به میزان فشردگی تمرین، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری بسوزانید.


دوچرخه سواری&l t;/SPAN>


این ورزش چه توسط دستگاه‌های ثابت خانگی و چه بوسیله دوچرخه‌های واقعی خارج از منزل، یک فعالیت تنفسی عالی می‌باشد. کلاس‌های دوچرخه‌سواری ثابت امروزه بسیار متداول شده است؛ در خیلی از باشگاه‌ها باید ۲۴ ساعت قبل از حضور در کلاس ثبت نام نمایید. همانند ورزش‌های دیگر این نیز دارای تنوع زیاد در فشار وارده بر بدن است که میزان سوختن کالری رابه شدت تغییر می‌دهد؛ استقامت، سرعت، پرش و از این قبیل. معمولا می‌توانید به ازای هر نیم ساعت ۲۰۰ الی ۴۰۰ کالری بسوزانید.


دویدن


دویدن تقریبا در هر محلی آسان است– تنها چیزی که نیاز دارید یک پیاده‌رو و یک جفت کفش مناسب دو می‌باشد. می‌توانید میزان قابل توجهی کالری را از دست بدهید– تقریبا ۳۰۰ کالری یا بیشتر در هر نیم ساعت. حتی می‌توانید این مقدار را با ایجاد وقفه و دویدن در مناطق سربالایی افزایش دهید. برای این منظور باید پاهایی قوی داشته باشید. پرورش قدرتی اندام مهم‌ترین مساله برای پیشگیری از صدمات حاصل از ورزش دو است.


کار با وزنه


ورزش وزنه برداری فقط میزان محدودی کالری را می‌سوزاند. اما هیچ چیزی بهتر از کار با وزنه باعث تقویت بافت‌های عضلانی بدن نمی‌شود؛ و هیچ چیزی بهتر از عضلات قوی باعث سوختن کالری نمی‌گردد. در واقع تقریبا هر نیم کیلو عضله بین ۵۰ تا ۶۰ کالری در روز می‌سوزاند. بنابراین در طول یک سال پنج کیلوگرم عضله جدید حداقل بین ۲۵ تا ۳۰ کیلوگرم از وزن کم می‌کند! اگر قبلا فاقد تمرینات منظم بوده‌اید، مهم است که پیش از آغاز هر برنامه ورزشی جدید با پزشک خود مشورت کنید. همچنین باید میزان محدوده ضربان قلبتان را هنگام ورزش محاسبه کنید و مطمئن گردید که در محدوده ایده‌آل خود قرار دارید. این محدوده را می‌توانید با کسر کردن سن خود از عدد ۲۲۰ و ضرب آن در عددهای 60/0 و 85/0 برای یافتن حد پایین و حد بالای ضربان قلب محاسبه نمایید. همچنین ساختار بدنی خود را مورد آزمون قرار دهید تا بدانید که چقدر چربی می‌سوزانید نه اینکه صرفا چقدر وزن کم می‌کنید. این تنها روش واقعی برای آمار گرفتن از پیشرفتتان است. از میان این ۱۰‌ورزش مؤثر برای کاهش چربی، حداقل باید یکی از آنها مورد علاقه شما باشد. سعی کنید یک یا دو دوست که می‌توانند شما را در حفظ انگیزه یاری نمایند پ
یدا کنید. تمرین خوبی داشته باشید


http://ebrahim-mahmoudzadeh.blogsky.com

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید