پاسخ به سوالات متداول

پاسخ به سوالات دوره های حفظ غیر حضوری قرآن و نهج البلاغه

مدت زمان دوره حفظ چقدر است؟ آیا دوساله و یا یک ساله هم میشود حفظ نمود.؟

آیکون-تیک دوره های حفظ تلفنی معمولاً به صورت چهار ساله می باشد و حافظان روزانه نصف صفحه حفظ میکنند.اما از آنجا که قرآن آموز با استاد به صورت فردی در ارتباط می باشد. لذا استاد بر حسب توانایی و استعداد و وقتی که قران آموز میگذارد. برای او برنامه ریزی فردی خواهد کرد.

از این رو قران آموزانی بوده اند که مدت حفظشان کمتر و یا بیشتر از چهار سال طول کشیده است. 

از کدام قسمت سایت ثبت نام کنم ؟

آیکون-تیک ازطریق همین لینک ثبت نام  اقدام به ثبت نام در دوره ها کنید.

آیکون-تیکیا هم با شماره تلفن های 02537745480  واحد آموزش خواهران داخلی 122 و 120  –  واحد آموزش برادران داخلی 114و 110 تماس بگیرید.

ارتباط استاد با قرآن آموزان چگونه است؟ و در طول تماس شاگرد و استاد چه کاری انجام می شود؟

آیکون-تیک قرآن آموزان سه روز به مدت 15 دقیقه روزهای زوج و یا فرد با استاد تماس می گیرند و در طول تماس استاد حفظ جدیدشان را تحویل می گیرد. و از محفوظات قبلی پرسش می کند. بعد از ارزیابی استاد.بعد از ارزیابی استاد از محفوظات قرآن آموز و راهنمایی های مربوطه تکلیف جلسه آینده به قرآن آموز داده می شود در طول تماس شاگردان می توانند پرسش های خود را نیز مطرح نمایند .

این طرح برای چه کسانی مناسب بوده و مزیتش نسبت به حفظ حضوری چیست؟

آیکون-تیکطرح های غیرحضوری عموماً برای کسانی طراحی شده که یا دسترسی به اجزا اساتید مجرب ندارند و یا زمان کافی برای شرکت در جلسات حضوری را نداشته باشند برای مثال این افراد در روز کلاً می توانند یک ساعت وقت بگذارند اما اگر قرار باشد به کلاس حضوری بروند این یک ساعت را فقط باید در راه رفت و آمد باشند از این رو این دوستان این زمان را برای حفظ در خانه با مشاوره و راهنمایی اساتید خواهند گذاشت.
به علاوه افرادی که به دلیل شرایط سنی و توانایی در حفظ نمی توانند در کلاس غیر حضوری شرکت کنند و عموماً در کلاس‌های حضوری عقب می افتند در کلاسهای غیر حضوری به دلیل شخصی سازی شدن و ارتباطات فردی (نه گروهی) با استاد موفق تر خواهند بود.

شروع حفظ عموماً از کجاست؟

آیکون-تیکاگر دوستان قبلا محفوظات داشته باشند اول با راهنمایی اساتید مرور و تثبیت کرده و بعدا ادامه محفوظات را پی می‌گیرند. در صورتی که حفاظ تا به حال اصلاً حفظ نکرده باشند عموماً از جزء ۳۰ قرآن کریم شروع خواهیم کرد به دو دلیل سوره ها زودتر تمام شده و فرد خسته نمی شود و در این مرحله از حفظ تقطیع برای آیات جزء سی لازم نیست و کار حفظ را برای دوستان تازه وارد آسان‌تر می‌کند.

آیا برای تثبیت قرآن هم دوره‌ای دارید؟

آیکون-تیکبله همان طور که گفته شد شما سه روز در هفته فقط خودتان با استاد در ارتباط هستید و این باعث می شود که استاد بتواند متناسب با وضعیت شما به شما برنامه بدهد و طول دوره های تثبیت عموماً کمتر بوده و بستگی به قرآن آموز و قوت و ضعف، محفوظات قبلی و توانایی و وقتی که می گذارد دارد.

بسته حفظ شامل چه چیزهایی بوده و آیا خرید آن الزامی است؟

1- بسته حفظ قرآن شامل ترجمه آقای بهرام پور برای ترجمه و مفاهیم.

2- قرآن بدون ترجمه (رسم الخط عثمان طه)
3-سری کتابهای راه روشن (مفاهیم حکمت های نهج البلاغه) اختیاری
4- فایل صوتی قرائت نهج البلاغه
5-جزوه روش حفظ و برنامه‌ریزی و یکسری فرم های مورد نیاز در صورتی که بخشی از بسته را در منزل داشته باشید نیازی به تهیه آن بخش از بسته نبوده و می توانید مابقی را خریداری کنید.

برای ثبت نام چه مدارکی لازم است و چگونه باید مدارک را ارسال کنیم؟

نحوه ارسال مدارک ثبت نام به دو صورت است
آیکون-تیکدر ثبت نام از طریق سایت میتوانید دوره مورد نظر خود را انتخاب کرده و عملیات پرداخت را تکمیل نمایید.
آیکون-تیکاگر به صورت تماس تلفنی با موسسه ثبت نام می کنید باید عکس مدارک خواسته شده را به پیام رسان ایتا و یا تلگرام و یا سروش واحد آموزش موسسه قرآن و نهج البلاغه به شماره تلفن 09904571524
ارسال کرده و شماره تماس خود را یادداشت کنید.
آیکون-تیکمدارک لازم برای ثبت نام در دوره های قرآن کریم و نهج البلاغه.
1-عکس 4*3 (اختیاری)
2-عکس از کارت ملی در صورت موجود بودن (اختیاری)
3-در صورت ثبت نام تلفنی عکس از فیش واریزی به ایتا.

2 پاسخ

  1. سلام؛ بنده در کلاس های آنلاین آموزش روخوانی قرآن ثبت نام کرده ام و با بنده تماس گرفتند و گفتند که در خرداد این کلاس ها برگزار می شود اما تا به حال اقدام انجام نداده م تماسی ن
    گرفته اند. برای اطلاع از برگزاری کلاس ها به کدام واحد باید زنگ بزنم و پی گیر شوم؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.