ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

برنامه‌های آموزشی سازمان دارالقرآن تا سال ۹۷/ تربیت ۵۰۰ هزار حافظ قرآن در ۵ سال

تربیت ۵۰۰ هزار حافظ قرآن.

تربیت ۵۰۰ هزار حافظ قرآن. : «محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله سازمان دارالقرآن به منظور فراگیر شدن مفاهیم قرآنی و عمل به دستورات الهی در جامعه گفت: سازمان دارالقرآن برنامه پنج ساله‌ای در سال جاری تدوین کرده است که در بخش آموزشی این برنامه به ارتقای فعالیت‌های قرآنی و همچنین تربیت حافظان قرآن توجه ویژهای شده است.

تربیت ۵۰۰ هزار حافظ قرآن تا پایان سال ۱۳۹۷

وی به فعالیت‌های آموزشی این سازمان که تا پایان سال ۱۳۹۷ پیش‌بینی شده است، اشاره کرد و افزود: در این برنامه، آموزش ۵۰۰ هزار حافظ یک تا سه جزء قرآن در نظر گرفته شده است که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۱۰۰ هزار نفر از این تعداد در سال جاری تربیت خواهند شد.

ضرغام درخصوص نحوه آموزش ۱۰۰ هزار حافظ قرآن در سال ۹۳ خاطر نشان کرد: در نیمه اول سال جاری ۶۰ هزار حافظ قرآن تربیت می‌کنیم تا علاوه بر رسیدن به اهداف برنامه بتوانیم مشارکت سازنده‌ای در طرح قرآنی ۱۴۴۸ داشته باشیم؛ در نیمه دوم سال نیز ۴۰ هزار حافظ قرآن را با برگزاری کلاس‌های قرآنی تحت پوشش قرار می‌دهیم تا پس از پایان سال ۱۰۰ هزار حافظ قرآن تربیت کرده باشیم.

برگزاری کلاس صحیح‌خوانی قرآن برای ۶۰۰ هزار نفر

وی، برگزاری کلاس‌های صحیح‌خوانی قرآن شامل روخوانی و روان‌خوانی برای سه هزار نفر را از دیگر برنامه‌های بلند مدت سازمان دارالقرآن عنوان کرد و گفت: صحیح‌خوانی قرآن کریم از اهمیت بسیاری برخوردار است به همین منظور سعی داریم در سال جاری برای ۶۰۰ هزار نفر کلاس روخوانی و روان‌خوانی قرآن برگزار کنیم.

بازآموزی و تربیت ۳۰ هزار معلم قرآن

معاون آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به تربیت و بازآموزی ۳۰ هزار معلم قرآن کریم خاطر نشان کرد: سازمان دارالقرآن در نظر دارد تا پایان سال ۱۳۹۷ با برگزاری کلاس‌های متنوع ۳۰ هزار معلم قرآن در رشته‌هایی مانند قرائت، حفظ و مفاهیم برای ارتقای فعالیت‌های قرآنی بازآموزی و تربیت کند که بر اساس پیش‌بینی‌ها جامعه هدف در سال جاری  ۶ هزار معلم قرآن است که امیدواریم با تلاش ادارات دارالقرآن استان‌ها شاهد رشد امور قرآنی در کشور و محقق شدن این برنامه‌ها باشیم.

farsnews

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

تربیت ۵۰۰ هزار حافظ قرآن
به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید