درباره موسسه

موسسه قرآن و نهج البلاغه با همکاری جمعی از اساتید حفظ و قرائت قرآن کریم، زیر نظر جناب حجت الاسلام  محمد رضازاده جویباری، والد محترم جناب آقای دکتر علی رضا زاده جویباری (حافظ کل قرآن کریم و حافظ کل نهج البلاغه ) در سال 1380 در شهرستان قم  تاسیس گردیده است.
 این موسسه، در بسیاری از شهرستانها دارای شعب و نمایندگی می باشد. 
حجت الاسلام و المسلمین آقای محمد رضازاده جویباری، مدیر عامل موسسه قرآن و نهج البلاغه کشور و نویسنده مجموعه کتاب های راه روشن (ترجمه و شرح 110 حکمت نهج البلاغه) و تدبر در معارف قرآن کریم هستند. ایشان داور مسابقات سراسری سازمان اوقاف و امور خیریه در رشته تفسیر و معارف نهج البلاغه بوده اند.
فرزند ایشان جناب آقای دکتر علی رضازاده جویباری عضو هیئت مدیره موسسه و دارای دکترای علوم قرآن و حدیث از دانشگاه تهران و حائز پنج رتبه بین المللی حفظ قرآن کریم نیز می باشند.
0
کتاب و کتابهای آموزشی
0
حافظ کل قرآن
0
قاری قرآن
0
مقالات قرانی
0
فارغ التحصیل
از جمله فعالیتهای موسسه قرآن و نهج البلاغه برگزاری هفت دوره مسابقات ملی حفظ و مفاهیم نهج البلاغه است  که در رشته مفاهیم با محوریت کتاب راه روشن برگزار میشود. در این راستا موسسه توانسته است در کشور کمک شایانی به ترویج معارف علوی در خانواده های ایرانی نماید.
لازم به ذکر است مسابقات حفظ نهج البلاغه در دوره های گذشته در شش رشته مجزا از جمله؛ حفظ کل نهج البلاغه، حفظ کل خطبه ها، حفظ کل نامه ها، حفظ کل حکمت ها و حفظ 110 خطبه اول نهج البلاغه و همچنین حفظ کل صحیفه سجادیه برگزار شده است.
ان شاءالله در نیمه دوم سال 1399 هشتمین دوره مسابقات حفظ و مفاهیم نهج البلاغه با اعطای هزاران جایزه به شرکت کنندگان منتخب برگزار می گردد. و درسال آینده اولین دوره مسابقه بین المللی رشته معارف و نهج البلاغه  به زبان های عربی، انگلیسی، فارسی و اردو  با حمایت خیرین و علاقه مندان به معارف علوی برگزار خواهد شد.

موسسه قرآن و نهج البلاغه چند سالی است همواره به کار های نوین آموزشی در سطح ملی پرداخته و یکی از رسالت های خود را انجام آموزش های غیر حضوری و برخط برای قرآن آموزان دانسته است. از این رو در سال های گذشته به آموزش های آنلاین و آفلاین قرآن آموزان در دوره های مختلف پرداخته است.
مدرسه هنر تلاوت نه از لحاظ ارتباط با قرآن آموزان که به صورت مجازی و اینترنتی است بلکه از لحاظ محتوا و سبک آموزشی نیز نوین بوده و خواهان آن است تا قرآن آموزان موارد آموزشی را در زمان کمتر و با کیفیت بیشتری یاد بگیرند.
در این مدرسه به آموزش مجازی (آنلاین) قرآن آموزان در ۴ رشتۀ روخوانی و روانخوانی، تجوید، صوت و لحن و ترتیل خوانی می پردازیم.

برگزاری کلاسهای حضوری (دوره های باز و چند ماهه، دوره های فشره و چند روزه برای شهرستانی ها، و کلاس ها و دوره های تست زنی کنکور) و مجازی (آفلاین) آمادگی کنکور ارشد ویژه حافظان و تهیه منابع کنکور کارشناسی ارشد در رشته علوم قرآن و حدیث (۱۳ کتاب و جزوء)
شایان ذکر است کلاسهای آمادگی کنکور ارشد هر سال به صورت حضوری و مجازی در موسسه قرآن و نهج البلاغه برگزار می شود که شرکت کنندگان در این دوره ها در سالهای گذشته موفق به کسب دهها رتبه تک رقمی شده اند.

هزاران نفر در نقاط مختلف کشور تاکنون از طریق این موسسه به حفظ قرآن پرداخته اند همچنین موسسه توانسته است در راستای ترویج حفظ نهج البلاغه در جمهوری اسلامی گام های خوبی بردارد.