ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

برگزاری بخش کتبی جشنواره قرآنی وزارت علوم در ۳۵۰ حوزه دانشگاهی

فهرست مطالب

جشنواره قرآنی وزارت علوم: رشید جعفرپور، مدیر پشتیبانی فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،‌ در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به برگزاری بخش کتبی جشنواره قرآنی دانشجویان این وزارتخانه، گفت:

بخش کتبی سی‌امین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم امروز، چهارم اسفندماه برگزار می‌شود.

وی افزود:

این مسابقات مربوط به مرحله مقدماتی یا دانشگاهی این جشنواره بوده و شرکت‌کنندگان در 350 حوزه‌ای که در سراسر کشور در نظر گرفته شده است،

به صورت همزمان و یکنواخت حضور خواهند داشت. در تهران نیز بیش از 20 دانشگاه به عنوان میزبان این بخش جشنواره قرآن و عترت معرفی شده‌اند.

مدیر پشتیبانی فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تصریح کرد:

سؤالات این بخش آماده شده و در اختیار کارشناسان قرآنی در دانشگاه‌ها قرار داده شده است،‌ این مسابقات از ساعت 10 صبح آغاز می‌شود.
جعفرپور در ادامه در مورد منابع بخش کتبی نیز بیان کرد: بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم در رشته‌های ترجمه و مفردات قرآنی، مفاهیم قرآنی، دیدگاه و سیره معصومین(ع)،‌ آشنایی با احادیث و ادعیه و احکام برگزار می‌شود.
وی در ادامه در مورد بخش شفاهی این جشنواره نیز به تفاوت‌های جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم با سیار دستگاه‌های دانشگاهی اشاره کرد و یادآور شد: وزارت علوم علاوه بر مرحله دانشگاهی و کشوری مرحله منطقه‌ای را نیز برگزار می‌کند.

مدیر پشتیبانی فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:‌

براساس آیین‌نامه‌ای که در نظر گرفته شده است،‌ مرحله دانشگاهی بخش شفاهی در تمام دانشگاه‌های وزارت علوم تا پایان بهمن‌ماه برگزار شده و برگزیدگان برای حضور در مرحله منطقه‌ای معرفی خواهند شد.
جعفرپور با بیان اینکه هر سال میزبانان مرحله منطقه‌ای تغییر خواهند کرد، افزود: امسال مرحله منطقه‌ای در اردیبهشت‌ماه و در پنج دانشگاه شهید بهشتی میزبان منطقه یک، دانشگاه لرستان،‌ میزبان منطقه دو،‌ دانشگاه گلستان میزبان منطقه سه، دانشگاه یزد میزبان منطقه چهار و دانشگاه کرمان میزبان منطقه پنج برگزار می‌شود.
وی همچنین در مودر مرحله کشوری این دوره از مسابقات عنوان کرد: مرحله دانشگاهی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم معمولاً در تیرماه برگزار می‌شود اما با توجه به اینکه هنوز میزبان این مرحله مشخص نشده است تاریخ دقیق آن در آینده اعلام خواهد شد.

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید