ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

مضرات استفاده از طلا برای مردان از دیدگاه طب سنتی

سمیه فتعلی درباره مضرات مصرف طلا برای مردان و فواید آن برای زنان اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی طلا دارای مزاج گرم و خشک است.

به گفته وی حرمت استفاده از طلا برای مردان می‌تواند ناشی از این قاعده باشد که چون طلا دارای طبیعت گرم و خشک است برای مردان که دارای مزاج گرمی دارند زیان بخش است ولی چون زنان دارای مزاج سردتری نسبت به مردان هستند، طلا عنصری قوت بخش می‌تواند برای زنان باشد.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: طلا بر جریان خون مردان تاثیر منفی می‌گذارد و به بدن ضرر وارد می‌کند در صورتی که این عنصر برای زنان بسیار موثر است و بر جریان خون زنان تاثیر مثبت می‌گذارد.

فتعلی افزود: استفاده کردن طلا توسط مردان موجب القای گرمای بیش از حد به بدن می‌شود که این مسئله بر مزاج آنها نیز تاثیرگذار است و ممکن است که مردان را از تعادل خارج کند. کسانی که طلا استفاده می کنند خودشان می فهمند اذیت می شوند.

وی اضافه کرد:آب خوردن در ظرف طلا از نظر طب ایرانی نهی شده است  چرا که بر عملکرد قلب تاثیر می‌گذارد و موجب بروز تپش قلب می‌شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: حتی حکم همراه داشتن طلا در رساله مراجع تقلید آمده است که اگر مردی مجبور می‌شود که طلایی همراهش داشته باشد اگر در جیبش هست  و اگر ترس از دزدی دارد نمازش را بخواند، مکروه است.


منبع: شیعه نیوز به نقل از تسنیم

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید