ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نخستين جشنواره بين‌المللی «تلاوت من» برگزار می‌شود

محمدحسين محمدزاده، مدير شبكه راديويی قرآن، با اعلام اين خبر گفت: در آستانه بيست و نهمين سالگرد تأسيس راديو قرآن و در راستای ترويج فرهنگ تلاوت قرآن در ميان اقشار مختلف جامعه و تبلور «وحدت قرآنی» در بين مسلمانان سراسر دنيا، همچنين به منظور جمع‌آوری تلاوت‌های شخصی همه علاقه‌مندان به تلاوت كلام وحی با استفاده از ظرفيت‌های عرصه فن‌آوری روز، راديو قرآن نخستين جشنواره اينترنتی «اقرأ» را با عنوان «تلاوتِ من» برگزار می‌كند.


وی درباره اهداف جشنواره تلاوتِ من گفت: اشاعه و ترويج فرهنگ تلاوت قرآن، ايجاد زمينه مناسب برای كشف و شكوفاسازی استعدادهای قرآنی و ارتقای ارتباط ميان استادان ايران و جهان و علاقه‌مندان تلاوت قرآن كريم از جمله اهداف برگزاری اين جشنواره است.


مدير شبكه راديويی قرآن درباره بخش‌های مختلف جشنواره، گفت: اين جشنواره در مجموع شامل 12 بخش مستقل است كه به تفكيك برای آقايان و بانوان در دو رشته تحقيق و ترتيل و در سه رده سنی زير 14 سال، 14 تا 22 سال و بالای 22 سال برگزار می‌شود و در هر بخش، رشته و رده سنی به نفرات برتر و برگزيده جوايز ارزشمندی اهدا خواهد شد.


محمدزاده در ادامه با اشاره به استفاده از تمامی ظرفيت‌ها برای ترويج فرهنگ قرآنی گفت: استفاده مناسب از ظرفيت‌های نوين، همچون تلفن همراه و اينترنت در جهت غنی‌سازی فضای مجازی از ديگر اهداف جشنواره تلاوت من است.


وی بيان كرد: تكميل بزرگترين آرشيو تلاوت جهان اسلام به منظور بهره‌مندی همگانی از كلام الهی و ايجاد انگيزه عمومی در بين آحاد جامعه به ويژه كودكان، نوجوانان، دانشجويان و دانشگاه‌يان در جهت انس با قرآن از ويژگی‌های اين جشنواره محسوب می‌شود.


محمدزاده با اشاره به اينكه سايت ويژه جشنواره با دو نام اقرأ و تلاوت من در حال تكميل طراحی است، گفت: فراخوان رسمی جشنواره بزودی از طريق اين سايت و ديگر رسانه‌ها در اختيار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید