ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

بايد به سمتی برويم كه آمار شركت‌كنندگان مسابقات قرآن ميليونی شود

سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سی و چهارمين دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: مسابقات قرآن سراسری فرصت بسيار مغتنمی است برای اين كه جوانان و نوجوانان ما بيشتر با قرآن مأنوس شوند.


حسينی افزود: ما بايد تلاش كنيم هم در زمينه حفظ قرآن و هم در زمينه قرائت قرآن و ترتيل و آشنايی با مفاهيم قرآن برنامه های متنوعی را ارائه دهيم و اين مسابقاتی كه در سراسر كشور برگزار می شود كمك كننده است.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به نتيجه مسابقات سراسری قرآن اوقاف اشاره و تصريح كرد: برندگانی كه در اين مسابقات انتخاب می‌شوند در رقابت‌های بين‌المللی شركت می‌كنند و خوشبختانه قاريان و حافظان ما در عرصه بين‌المللی هم درخشش بسيار خوبی داشته‌اند، ولی به هر حال آنچه كه مورد نظر مقام معظم رهبری بوده است بايد يك جهش و تحول عظيم در اين عرصه ايجاد شود.


حسينی در ادامه اظهار كرد: در همين رابطه در اوقاف فعاليت‌های گسترده‌ای شروع شده است و تلاش و اطلاع‌رسانی اين عزيزان باعث شد كه تعداد افراد شركت‌كننده در مسابقات رشد بسيار چشمگيری داشته باشد و طبق اعلامی كه كرده‌اند افزايش هشت برابری شركت كنندگان رقم بسيار خوبی است كه اميدواريم اين رشد ادامه‌دار باشد.


وی عنوان كرد: ما بايد به سمتی برويم كه شركت‌كنندگان در مسابقات قرآن اوقاف بسيار بيشتر از اين رقم ها باشد و روزی شاهد حضور ميليونی جوانان در اين مسابقات باشيم.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به لزوم حاكم شدن گفتمان قرآنی در جامعه گفت: با اين اقدامات و فضاسازی‌های مثبتی كه صورت گرفته است اميدواريم بتوانيم گفتمان قرآنی را در كشور حاكم كنيم.


حسينی در ادامه به برنامه‌های قرآنی غير از مسابقات اين وزارت خانه اشاره و تصريح كرد: علاوه بر بحث مسابقات قرآن ما الان در حال وارد كردن هنرمندان به بحث‌های قرآنی هستيم و از هنر اين افراد در ساخت فيلم و مستند و سريال‌های قرآنی استفاده می‌كنيم و از هنر اين افراد در خدمت به قرآن استفاده كرده‌ايم.


حسينی در ادامه به استفاده از ظرفيت‌های قرآنی در كشور تأكيد كرد و افزود: هر چه قدر ما از ظرفيت هنری اين افراد استفاده كنيم به همان اندازه می‌توانيم در داخل و خارج از كشور از اين ظرفيت برای خودمان بهره ببريم.


وی عنوان كرد: الان فيلم‌هايی مانند ملك سليمان كه بر اساس رواياتی از قرآن ساخته شده است و يا سريالی مانند حضرت يوسف(ع) در برخی كشورهای اسلامی با وجود ممانعت‌ها و مخالفت‌هايی كه صورت گرفته است، با اقبال مردم روبرو شده است.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اظهار كرد: برخی از تلويزيون‌هايی كه با ما همراه هستند راحت‌تر فيلمهايی مانند يوسف پيامبر(ع) و ملك سليمان را پخش می‌كنند اما برخی ديگر كه رابطه چندان مناسبی با ما ندارند برخلاف ميل خودشان و با توجه به درخواست مردم اقدام به پخش اين گونه سريال‌ها می‌كنند.


حسينی اذعان كرد: لذا بهترين تبليغ برای پيشبرد اهداف قرآن بهره‌گيری از مضامين خود قرآن است و ما نبايد از اين فرصت‌هايی كه در جمهوری اسلامی وجود دارد، به راحتی عبور كنيم.


وی در ادامه به مسابقات سراسری قرآن اوقاف در بندر عباس اشاره و تصريح كرد: در اين مسابقاتی كه در استان هرمزگان برگزار شده است خود مسئولان استان همكاری بسيار خوبی داشته‌اند و مكان بسيار مناسبی را برای برگزاری اين رقابت‌ها در نظر گرفته‌اند و فضای بساير خوبی بر استان حاكم شده است.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در پايان گفت: ان شاء الله با كلنگ‌زنی پرديس قرآنی و همين‌طور دروازه قرآن و دانشگاه علوم قرآنی در بندرعباس ما شاهد رونق بيشتری در زمينه آموزش های قرآنی در استان هرمزگان باشيم و بتوانيم در سايه قرآن خدمتگزار مردم شريف ايران اسلامی باشيم.
: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید