ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

توليد موفق نرم‌افزارهای قرآنی كودكان با تحقق مثلث فعاليت‌های چندرسانه‌ای

توليد موفق نرم‌افزارهای قرآنی كودكان با تحقق مثلث فعاليت‌های چندرسانه‌ای

حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضعف توليد در حوزه چندرسانه‌ای با محتوای قرآنی ويژه كودكان گفت: در زمينه توليد نرم‌افزارها و بازی‌های كودكان چند مشكل اساسی وجود دارد كه بايد به همه آنها رسيدگی شود تا بتوان اين عرصه را پربارتر و موفق‌تر هدايت كرد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشكلات توليد بازی‌های رايانه‌ای با محتوای قرآنی ادامه داد: لازم است كه بحث بازی‌نامه در اين موارد تقويت شود. توليد بازی‌نامه‌های مناسب با محتوای قرآنی به دليل اينكه مبحثی فكری و انديشه‌ای است لازم است به صورتی با دقت و با انديشه قرآنی تهيه شود و همچنين در مسير فكری كودكان با محتوای قرآنی جلو رود و حركت كند.

محمدی با بيان اينكه حمايت اقتصادی در حوزه‌های نرم‌افزاری و بازی‌های قرآنی ويژه كودكان می‌تواند در كيفيت و در امر توليد بسيار مؤثر باشد گفت: مبحث مورد تأمل در خصوص نرم‌افزاها و بازی‌های قرآنی، ايجاد پشتيبانی‌های لازم و در حقيقت حمايت‌های اقتصادی مناسب است كه اين مورد بايد با توجه به پيشرفت كار در حوزه توليد فيلم‌نامه انجام شود.

وی بيان كرد: در توليد نرم‌افزارها و بازی‌های كودكان، نيازمند تربيت نيروی انسانی مناسب و خلاق برای اين عرصه هستيم. بايد با استفاده از فكر و نيروی افراد خلاق در زمينه توليد محتوای دينی به مبحث جذابيت‌ها و نياز‌های كاربران با فكر و انديشه‌ای متناسب با نياز‌ آنها استفاده و توليد شود.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصريح كرد: به نظر اگر اين مثلث فعاليت‌ها يعنی توليد فيلم‌نامه و بازی‌نامه مناسب، مبحث اقتصادی و استفاده از فكر و نيروی خلاق انسانی برای توليدات حوزه كودك چه در بخش بازی‌ و چه نرم‌افزاری ايجاد شود، بتوان آن را خوب تقويت كرد و در آينده شاهد توليدات خوب و مؤثر و همچنين پر رونق در اين عرصه باشيم.

محمدی گفت: می‌توان در حوزه پشتيبانی، تربيت نيروی انسانی، فيلم‌نامه و حتی برگزاری جشنواره‌های قرآنی در امر توليد نرم‌افزار‌ها و بازی تأثيرگذار بود، چرا كه ما در جشنواره‌ قرآنی آيات، بخشی از اين كارها را هدف‌گذاری كرديم و توانستيم تا حدودی به موفقيت برسيم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پايان بيان كرد: اميدواريم در آينده‌ای نزديك همچنان كه در دولت دهم به صورت خلاقانه به اين موضوع رسيدگی می‌شود همان‌طور ادامه پيدا كند و حركت كند.

: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید