ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

تولید موفق نرم‌افزارهای قرآنی کودکان با تحقق مثلث فعالیت‌های چندرسانه‌ای

توليد موفق نرم‌افزارهای قرآنی كودكان با تحقق مثلث فعاليت‌های چندرسانه‌ای

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضعف تولید در حوزه چندرسانه‌ای با محتوای قرآنی ویژه کودکان گفت: در زمینه تولید نرم‌افزارها و بازی‌های کودکان چند مشکل اساسی وجود دارد که باید به همه آنها رسیدگی شود تا بتوان این عرصه را پربارتر و موفق‌تر هدایت کرد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات تولید بازی‌های رایانه‌ای با محتوای قرآنی ادامه داد: لازم است که بحث بازی‌نامه در این موارد تقویت شود. تولید بازی‌نامه‌های مناسب با محتوای قرآنی به دلیل اینکه مبحثی فکری و اندیشه‌ای است لازم است به صورتی با دقت و با اندیشه قرآنی تهیه شود و همچنین در مسیر فکری کودکان با محتوای قرآنی جلو رود و حرکت کند.

محمدی با بیان اینکه حمایت اقتصادی در حوزه‌های نرم‌افزاری و بازی‌های قرآنی ویژه کودکان می‌تواند در کیفیت و در امر تولید بسیار مؤثر باشد گفت: مبحث مورد تأمل در خصوص نرم‌افزاها و بازی‌های قرآنی، ایجاد پشتیبانی‌های لازم و در حقیقت حمایت‌های اقتصادی مناسب است که این مورد باید با توجه به پیشرفت کار در حوزه تولید فیلم‌نامه انجام شود.

وی بیان کرد: در تولید نرم‌افزارها و بازی‌های کودکان، نیازمند تربیت نیروی انسانی مناسب و خلاق برای این عرصه هستیم. باید با استفاده از فکر و نیروی افراد خلاق در زمینه تولید محتوای دینی به مبحث جذابیت‌ها و نیاز‌های کاربران با فکر و اندیشه‌ای متناسب با نیاز‌ آنها استفاده و تولید شود.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به نظر اگر این مثلث فعالیت‌ها یعنی تولید فیلم‌نامه و بازی‌نامه مناسب، مبحث اقتصادی و استفاده از فکر و نیروی خلاق انسانی برای تولیدات حوزه کودک چه در بخش بازی‌ و چه نرم‌افزاری ایجاد شود، بتوان آن را خوب تقویت کرد و در آینده شاهد تولیدات خوب و مؤثر و همچنین پر رونق در این عرصه باشیم.

محمدی گفت: می‌توان در حوزه پشتیبانی، تربیت نیروی انسانی، فیلم‌نامه و حتی برگزاری جشنواره‌های قرآنی در امر تولید نرم‌افزار‌ها و بازی تأثیرگذار بود، چرا که ما در جشنواره‌ قرآنی آیات، بخشی از این کارها را هدف‌گذاری کردیم و توانستیم تا حدودی به موفقیت برسیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان بیان کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک همچنان که در دولت دهم به صورت خلاقانه به این موضوع رسیدگی می‌شود همان‌طور ادامه پیدا کند و حرکت کند.

: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید