ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

اختتامیه مسابقات سراسری قرآن خانواده‌های شاهد و ایثارگر در مشهد برگزار شد

اختتاميه مسابقات سراسری قرآن خانواده‌های شاهد و ايثارگر در مشهد برگزار شد

اختتامیه بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن خانواده‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور عصر روز گذشته، اول شهریور با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد برگزار شد.

اختتامیه بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم خانواده‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور در بخش همسران و دختران شاهد و ایثارگر روز گذشته، اول شهریورماه با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لاله افتخاری، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام سیدعلی مؤذنی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ۵۵۰ نفر از همسران و دختران شاهد و ایثارگر سراسر کشور در مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام حمید محمدی در این مراسم با اشاره به سوره تین، اظهار کرد: خداوند در این سوره ۴ بار قسم یاد کرده‌اند، ۲ بار به تین و زیتون و ۲ بار به طور سینا و شهر امن یعنی مکه، تفسیر این آیه نشان می‌دهد خداوند انسان را به گونه‌ای‌ آفریده که می‌تواند مانند ریشه انجیر و زیتون به خاک سقوط کند و ارزشش در همان حد شود و هم چنین آن قدر قابلیت دارد که می‌تواند با یک انتخاب صحیح و درست آن قدر صعود کند که به بلد امین دست یابد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رسالت‌های اصلی قرآن کریم نیز گفت: قرآن کریم رسالت‌های بسیاری را در این عالم دارد که حیات بخشی به انسان‌ها مهم‌ترین این رسالت‌ها به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه قرآن کریم کافران را میت می‌خواند، عنوان کرد: این تعبیر قرآن کریم تعبیری مجازی نیست بلکه تعبیری حقیقی است زیرا همان گونه که قرآن کریم عنوان می‌کند شهدا زنده هستند مطمئنا این گونه است.

حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه به گفته قرآن کریم ۲ گروه همیشه زنده هستند، ابراز کرد: کشته شدگان در راه خدا و افرادی که در سایه استجابت قرآن کریم زندگی می‌کنند یعنی افرادی که داری حیات طیبه قرآنی هستند از حیات جاودانه‌ای که خداوند و قرآن کریم بشارت داده اند، برخوردار هستند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: خوشا به حال شما خانواده‌های ایثارگر و شهدا که هم پدران و همسران شما جاودانه هستند و هم شما که در سایه قرآن کریم زنده می‌کنید از آن بهره‌مند می شوید.

لاله افتخاری، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به حدیث ثقلین، اظهار کرد: پیامبر مکرم اسلام(ص) در این فرمایش خویش می‌فرمایند «همانا من در میان شما پس از خود، دو بار سنگین را به امانت می‌گذارم، کتاب خدا و عترت و اهل بیتم. تا زمانی که به این دو تمسک بجویید، گمراه نخواهید شد. این دو از هم جدا نمی‌شوند تا زمانی که در حوض کوثر بر من وارد شوند.»

وی در ادامه قرآن و اهل بیت(ع) را دو ثقل جدا نشدنی خواند و گفت: قرآن ناطق است و باید آن را خواند و به آن عمل کرد در حالی که عمل کردن به قرآن کریم اقدامی ارزشمند محسوب می‌شود اما اگر تنها بخواهیم به قرآن عمل کنیم از فرمایش پیامبر مکرم اسلام(ص) دوره مانده‌ایم.

افتخاری با اشاره به بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه، ابراز کرد: برخی افراد معتقند که انقلاب‌های منطقه بهار عربی یا بهار اسلامی نامیده می‌شود اما ما این انقلاب را بیداری اسلامی عنوان می‌کنیم و اعتقاد داریم عدم توجه به ولایت باعث انحراف در این انقلاب‌ها شده است.

یادآوری می‌شود که در پایان این مراسم که با حضور محمدعلی بیات، مدیرکل فرهنگی و هنری بنیاد شهید امور ایثارگران، سیدمجید حسینی، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی خلیل‌ارجمندی، معاون مدیرکل فرهنگی ـ هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، عابدین عابدی‌مقدم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی برگزار شد، برگزیدگان بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن خانواده‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور معرفی و تقدیر شدند.

: iqna

 

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید