ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

موسسات قرآنی از پرداخت ماليات معاف شدند

موسسات قرآنی از پرداخت ماليات معاف شدند

محمد انصاری‌راد، رئيس اداره صدور مجوز معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام اين خبر افزود: پيگيری چهار ساله ما به بار نشست و موسسات فرهنگی قرآن و عترت از پرداخت ماليات معاف می‌شوند.

وی ادامه داد: اين دغدغه‌ای بود كه تمامی موسسات فرهنگی قرآن و عترت داشتند و طی جلساتی كه در يك ماه اخير ما مسئولان سازمان امور مالياتی كشور و دبير هيئت دولت داشتيم، خوشبختانه فعاليت تمام موسسات فرهنگی قرآن و عترت اعم از آموزشی، تبليغ و ترويج، پژوهش و مشاوره معاف از ماليات شدند.

دبير هيئت رسيدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت خاطرنشان كرد: ما در اين باره تا به حال مصوبه‌ای نداشتيم و در اين چهار سال اين موضوع با جديت پيگيری شد و نامه‌نگاری‌های زيادی از طرف وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی سابق به وزير اقتصاد و امور دارايی انجام شد.

وی تصريح كرد: در نهايت با پيگيری‌هايی كه از طرف معاونت قرآن و عترت انجام شد و همچنين همكاری اداره كل حقوقی‌مان، در چند جلسه اخير كه با سازمان مالياتی كشور داشتيم، اين موضوع حل و فصل شد و به زودی دبير هيئت دولت به وزارت اقتصاد و دارايی و سپس به معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اين مسئله رسما ابلاغ می‌شود.

انصاری‌راد گفت: بايد توجه كرد كه موسسات فرهنگی قرآن و عترت با موضوعاتی كه برای آنها تعريف شده است مانند آموزش، پژوهش، تبليغ و ترويج، مشاوره و … به شرطی از معافيت مالياتی برخوردار هستند كه اولا در ذيل عنوان «موسسات فرهنگی قرآن و عترت» فعاليت كنند، خواه تحت پوشش اين معاونت باشد و خواه تحت پوشش سازمان تبليغات اسلامی باشند.

مشاور معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان كرد: يكی از نگرانی‌های اين موسسات قرآنی اين بود كه كار آنها فرهنگ‌سازی است و اغلب موسسات ما دچار مشكل هستند، ولی با اين وجود بايد ماليات می‌دادند. به طور مثال اخيرا يكی از موسسات از اين مسئله گله‌مند بود كه برای سال 1391، پنجاه ميليون ريال ماليات مقرر شد.

وی ضمن بيان معافيت مالياتی موسساتی كه در سال 91 ماليات خود را پرداخت نكردند افزود: تا امروز تمامی موسسات قرآنی ما بايد ماليات را پرداخت می‌كردند، اما آن دسته از موسساتی كه ماليات گذشته مانند سال 1391 را پرداخت نكردند نيز شامل اين قانون می‌شوند.

 : iqna.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید