ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نمادهای قرآنی در شهر با هدف تأثیرگذاری بر رفتار شهروندان ایجاد می‌شود

نمادهای قرآنی در شهر با هدف تأثيرگذاری بر رفتار شهروندان ایجاد می‌شود

غلامرضا بصیری‌پور، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه شهرداری مشهد در ترویج فرهنگ قرآنی موفق عمل کرده است، بر گسترش فرهنگ قرآن در پایتخت معنوی ایران، تأکید کرد و افزود: به دنبال این هستیم فرهنگی قرآنی را در پایتخت معنوی ایران گسترش دهیم.

بصیری‌پور خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم در شهر مشهد ترویج فرهنگ قرآن صورت نگرفته است را قبول نداریم اما باید آثار و نمادهای نشر فرهنگ قرآن در رفتار مردم تأثیرگذار و نمود عینی داشته باشد.

نمادهای قرآنی باید تأثیرگذاری چشمگیری داشته باشند

وی با بیان اینکه ایجاد میدان و نمادهای قرآنی در شهر با هدف تأثیرگذاری بر رفتار شهروندان است، گفت: مانند حرم مطهر رضوی که به عنوان یک انسان پرهیزگار و متقی اثر رفتاری بر روی انسان دارد باید نمادهای قرآنی از چنین تأثیری بر روی انسان برخوردار باشند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ابراز کرد: برگزاری محافل قرآنی در بوستان‌های شهر مشهد ایده شهرداری مشهد برای نخستین بار در کشور است که در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود؛ سال‌های گذشته تعداد کمی از پارک‌ها میزبان محافل قرآنی بودند اما امسال در بیش از ۹۰ درصد از پارک‌ها محافل قرآنی برگزار شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد یادآور شد: تأخیر در بهره‌برداری فرهنگسرای قرآن باید مورد بررسی و پیگیری قرار بگیرد تا هرچه سریع‌تر شاهد تحول بزرگ قرآنی با احداث این فرهنگسرا در پایتخت معنوی ایران باشیم.

: iqna.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید