ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

تجلیل از نفرات برتر آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن 31 استان

مرتضی خدمتکار، مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: در یازدهمین آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن کریم که مهرماه جاری برگزار شد، نزدیک به 75 هزار نفر از قرآن‌آموزانی که  در مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کنند، شرکت کردند. البته بخشی از افراد نیز به صورت آزاد در این آزمون شرکت کردند.


خدمتکار عنوان کرد: در دوره‌ قبل به صورت آزمایشی، اوراق در مراکز استان‌ها تصحیح شد و سپس به تهران ارسال شد. این کار به خاطر صرف هزینه بیشتر و مدت زمان طولانی‌تر لغو شد و امسال تمامی اوراق آزمون در تهران و در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصحیح می‌شود و سعی ما بر این است که تا 20 آذرماه نتایج این آزمون قرآنی اعلام شود.


مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همانند سال‌های گذشته به تمامی نفراتی که نمرات لازم و نمره بالای 90 از 100 را کسب کنند، به همراه لوح تقویر؛ جوایز نقدی نیز تعلق می‌گیرد.


وی بیان کرد: میزان جوایز نقدی اختصاص یافته برای نفرات برتر این آزمون از 50 هزارتومان آغاز و تا مرز 400 هزار تومان نیز می‌رسد، همچنین افرادی که در رشته حفظ کل قرآن کریم نفر برتر شدند حداکثر این جوایز و سایر نفرات بر اساس رشته از این جایزه نقدی برخوردار می‌شوند.


خدمتکار عنوان کرد: مراسم تجلیل از قرآن‌آموزان برتر هر استان به صورت جداگانه برگزار می‌شود و می‌توان گفت که پس از اعلام نتایج آزمون ملی حفظ و مفاهیم، مراسم تجلیل از نفرات برتر 31 استان کلید می‌خورد. در این مراسم از نفرات برتر آزمون‌های ملی حفظ و مفاهیم قرآن کریم که در اردیبهشت‌ماه امسال و مهرماه سال گذشته برگزار شد نیز تجلیل به عمل می‌آید.‌


مدیر آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستوراتی داد‌ه‌اند مبنی بر اینکه تمامی تعهدات مالی این معاونت در زمینه جوایز و تجلیل از نفرات برتر هرچه سریع‌تر انجام شود.


وی تصریح کرد: هم‌اکنون تمرکز معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار برپایی دوره‌‌های آموزشی خود این است که به این تعهدات مالی را در زمینه جوایز که مبلغ قابل توجهی است، عمل کند.


خدمتکار یادآور شد: برای نخستین بار تعداد شرکت‌ کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن کریم بیشتر از سایر رشته‌های مفاهیم شد و این مهم حاصل تلاش گسترده این معاونت در ترویج فرهنگ حفظ قرآن در راستای تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، شکل گرفت.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید