ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

آغاز ثبت‌ نام آزمون سراسری حفظ قرآن + لینک ثبت‌نام

آزمون سراسری حفظ

 

گروه مسابقات ــ ثبت‌نام برای حضور در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که هر ساله به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت برخی دستگاه‌های دیگر برگزار می‌شود از صبح امروز آغاز شده است.

به گزارش ایکنا؛ ثبت‌نام برای حضور در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از ساعت ۸ صبح امروز، ۲۵ آبان‌ماه در سامانه این آزمون به آدرس www.quranedu.ir آغاز شده و تا روز۲۲ آذرماه ادامه خواهد داشت.

هر داوطلب می‌تواند از میان رشته‌های آزمون، شامل حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت(ع) و رشته‌های الکترونیکی یک رشته را انتخاب کند.

آزمون کتبی این دوره در سه گروه حفظ قرآن کریم(۱۰ رشته)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم(۲ رشته) و معارف اهل بیت(ع)(۲ رشته) طبق جداول دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری قرآن و عترت برگزار می‌شود.

همچنین هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون برای هر یک از رشته‌های انتخابی هفت هزار تومان محاسبه و پرداخت آن فقط از طریق درگاه الکترونیکی موجود در سامانه ثبت نام خواهد بود. سال گذشته مبلغ ثبت نام شش هزار تومان بود.

داوطلبان پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، برای دریافت کارت ورود به جلسه می‌توانند از تاریخ ۲۵ دی‌ماه تا روز آزمون که سوم بهمن‌ماه است، با مراجعه به سایت آزمون از منوی صدور کارتف کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

ثبت نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در حالی از صبح امروز آغاز شده است که این زمان در دو نوبت به تعویق افتاده بود، ابتدا روز ۱۲ آبان‌ماه به عنوان زمان آغاز ثبت نام اعلام شده بود در ادامه این زمان به روز ۲۰ آبان‌ماه موکول شد، اما در آن زمان نیز خبری از آغاز ثبت نام نبود تا اینکه از صبح امروز ۲۵ آبان ماه ثبت نام آغاز شده است.

هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع)، حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول، حفظ کل قرآن کریم،‌ سبک زندگی و سیره معصومین(۱ و ۲) و روخوانی قرآن برپا می‌شود.

یادآور می‌شود، نشست خبری تشریح جزئیات این دوره از آزمون و رونمایی از پوستر این دوره از آزمون صبح روز یکشنبه، ۲۶ آبان‌ماه در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

برای ثبت نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اینجا کلیک شود.

برای مشاهده دستورالعمل اجرایی این آزمون اینجا کلیک شود.

انتهای پیام

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید