ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

مدعیان ناراستین همچنان می‌تازند

فهرست مطالب

11 مرداد 1391


ادعای وجود امامان سیزدهم و چهاردهم


  مدعیان دروغین همچنان بازارشان گرم است و متناسب با ساده لوحی مریدان، هرچه افزون‌تر خود را به القاب جدید مفتخر می‌کنند و گویا کیسه‌دوزی آنها برای عوام زدگان، پایانی ندارد. نمونه‌هایی از پرونده‌های مدعیان دروغین ماه‌های اخیر، همچنان باعث روشنگری است…


 


گزارشگر : حسین عمید
ـ دو فردی که خود را امامان سیزدهم و چهاردهم معرفی کرده و مشغول القای اعتقادات منحرف مذهبی به مردم بودند، به کوشش مأموران امنیتی به همراه اعضای باند خود دستگیر و روانه زندان شدند. علیرضاـ پ به همراه یکی از دوستان خود بنام قربانعلی ـ ص، در اصفهان از بی‌اطلاعی اطرافیان سوء استفاده کرده و ادعاهای عجیب و غریب بسیاری می‌کردند، ازجمله اینکه قربانعلی ـ ص مدعی می شود که سید حسنی است و علیرضا ـ پ نیز برای معروف نمودن و جلب مرید برای سید حسنی، فعالیت می کرده است.

ـ دختری که در یکی از روستاهای توابع اهواز، ادعای ارتباط با ائمه و شفای مریضان را داشت، دستگیر شد. ز ـ ج، دختر ۲۱ ساله چندی پیش ادعا کرد که امام حسین علیه السلام به خواب او آمده و به وی اجازه داده است تا مریضان را شفا دهد. پس از آن، م ـ ح و ح ـ ج برادر و پسرعموی وی، به تهیه و توزیع و تکثیر فیلم و سی دی های تبلیغاتی در سطح وسیع اقدام کردند. این جریان تا جایی گسترش یافت که در محل سکونت وی، انبوه مردم از شهرها و روستاهای دور حاضر شده و بستگان وی، نذورات مردم را جمع آوری می کردند. نامبرده پس از مدتی ادعا کرد که یک اصله نخل خرما و درخت کنار منزلش، قادر به شفای بیماران است.

ـ انتشار شایعه‌ای در میان عوام به شدت گسترش یافت که موجبات نگرانی منتظران واقعی را از هدف شایعه پراکنی، فراهم نمود. موضوع شایعه مذکور دیدن رؤیای تولد قاتل امام عصر عجل الله تعالی فرجه، توسط یک مرجع تقلید بود که در این خبر، رؤیت چهره قاتل توسط این مرجع گرانقدر مورد ت
أکید قرار می گرفت. شایعه پراکنان که متأسفانه برخی عوامل توزیع محصولات فرهنگی نیز در گسترش آن نقش ایفا کردند، با چاپ علائمی از ظهور منجی آخرالزمان، مدعی می شوند: مرحوم آیت الله العظمی بهجت، هنگام وضو، بی هوش شده و پس از به هوش آمدن و جویا شدن حال ایشان، بیان می دارند که هم اکنون قاتل امام زمان عجل الله تعالی فرجه به دنیا آمده و هنگام بی هوشی چهره او را در عالم رؤیا مشاهده کردم!خبر فوق در آذربایجان و اصفهان با شدت بیشتری منتشر و نظرهایی درباره شهروند ایرانی بودن این قاتل داده می‌شود که موجبات دلسردی مردم متدین برخی از این شهرها را فراهم می‌آورد. از همین رو یکی از شاگردان این مرجع تقلید جهان تشیع در ملاقات با ایشان، موضوع را مطرح و از وی در خصوص صحت این شایعه سؤال می‌نماید که ایشان به شدت آن را تکذیب می کنند.

ـ مصطفی پسر سیدعلی برزنجی، از مدعیان مهدویت بود که در کردستان به تبلیغ خود می پرداخت و اکنون بعد از مرگ خود، در غیبت کبری به سر می برد! دو سایت اینترنتی به چهار زبان به تبلیغ نوشته‌ها و باورهای این مدعی دروغین مهدویت می پردازند. به اعتقاد ساده لوحان معتقد به او، اکنون بعد از کشته شدن در غیبت کبری به سر می برد. وی در سال ۱۹۵۵ میل
ادی، در روستای کومله، از توابع شهرستان سنگسر واقع در شمال استان سلیمانیه عراق متولد شد و در سال
۱۹۸۸ ادعای مهدویت کرد و مردم را به خود فراخواند.این شخص در سفری به ایران سعی در جلب نظر علمای شیعه کرد که با مخالفت شدید علما رو به رو شد و دوباره به عراق پناه برد و سعی کرد با تحریک احساسات قومی کردهای عراق، جایگاه خود را بین آنها مستحکم نماید. به ادعای برزنجی، کلمات الله از سوی فرشته‌ای به او الهام شده و این نوشته‌ها از سوی خداوند برای او فرستاده شده است. به باور برخی از مردم سنگسر عراق، این مهدی دروغین روزی دوباره ظهور خواهد کرد، البته نه در مکه بلکه در کردستان عراق.ـ سیداحمد الحسن با ادعای وصایت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه، خود را یمانی معرفی کرده و به تبلیغ گسترده خود در دنیای اینترنت پرداخته و حتی مضحکانه، مدعی شده است تاکنون برای اکثر علمای شیعه، دعوت نامه مناظره فرستاده تا آنها ادعای او را بپذیرند. در بخشی از ادعاهای این فرد، در سایت اینترنتی‌اش آمده است: سید احمد الحسن از آیت الله سیستانی به شکل خاص دعوت به مناظره علمی کرده و یا هر شخص و با هر ادله و کتب و هرگونه سؤالات به صورت نامحدود می‌تواند با ایشان وارد مناظره شود و در مقابل، سید احمد الحسن فقط با تکیه بر قرآن کریم، پاسخگوی آنها باشد، اما باز هم نپذیرفتند.

یمانی دروغین، علاوه بر این ادعا، خود را مهدی نخستین می نامد و با سوء استفاده از روایاتی سعی دارد خود را مهدی موعود معرفی کند. این فرد کتابی با عنوان بلغ مبین به قلم شیخ ناظم العقیلی نیز در اینترنت به زبان های مختلف منتشر کرده است که در آن دلایل ادعا و نیز وظایف خود را برشمرده و از همه جهانیان و علما برای پیوستن به خود دعوت کرده است.

ـ علیرضا پیغان، فرد ناشناسی است که با ایجاد سایتی با نام منجی، به تبلیغ خود به عنوان مهدی موعود پرداخته و کتابی ۶۷۳ صفحه‌ای با عنوان قائم رادرباره ادعاهای خود، در این سایت منتشر کرده است. در بخش‌هایی از این کتاب، این مدعی دروغین مهدویت ادعا کرده است: امام دوازدهم شیعیان در آغاز غیبت کبری وفات کرده و قبر او در مکه موعود، یا همان جمکران قرار دارد. این مدعی در ادامه گفته است: بعد از امام دوازدهم، دو امام با نام های علی ظهور کرده که او آخرین آنها، ملقب به سید حسنی است که مهدی موعود زمان است.ـ فردی در یکی از روستاهای استان هرمزگان ادعا کرده است که طی خوابی مأمور ساخت مسجدی در روستایی نزدیک بندرعباس به نام درگیر شده است. متولی مسجدی که به نام امام زمان عجل الله تعالی فرجه، در حال بناست، فردی است که ادعا می‌کند امام را در خواب دیده و فرمان ساخت چنین مسجدی را داده است. رواج شایعه مبنی بر کرامت، شفای مریضان در سطح استان، موجب ازدحام در این مکان شده است.ـ یک زن ۴۵ ساله در دشتستان نیز ادعای دیدار با امام زمان عجل الله تعالی فرجه و شفای مریضان را نموده است. وی که اصالتا اهل هرم می‌باشد، در منزل یکی از نزدیکانش در شهرک فتح برازجان، به بهانه برپای مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام،
ادعای رابطه را بیان نموده است و مدعی است که چند مریض را شفا داده است.… و اینها تنها نمونه‌های اندکی است از مدعیان ناراستین؛ و در راه است روزی ساده‌لوحان و عوام‌زدگانی که سفیهانه در انتظار ظهور افرادی هستند با ادعای نیابت، رؤیت، ملاقات و با ارائه توقیع و نامه و دست خط جعلی منتسب به آن حضرت.


 


: www.bfnews.ir

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید