ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

رؤیاى صادق- زیارت سامرا با پاى برهنهبا تخریب قبور ائمه اطهار(علیهم السلام) در سامرا دنیایى از غم وجود مبارک فقیه مقدس، میرزاى تبریزى(قدس سره) را فرا گرفته بود. بى تابى مى کردند و تصمیم گرفتند با هیئت عزادارى با پاى برهنه از دفتر خود به سمت حرم عزادارى کنند. همچنان که اشک مى ریختند، مى فرمودند: اهل بیت(علیهم السلام) هم در زمان حیات خود و هم بعد از حیاتشان مظلومند. چه دستان ناپاکى حاضر است که هر ظلمى را مرتکب شود تا آنجا که قبر شریف این بزرگواران را تخریب کند. بعد از آنکه خبر تخریب قبور ائمه سامرا(علیهم السلام) پخش شد، مرحوم میرزا(قدس سره) با عده کثیرى از فضلا، طلاب و مؤمنین در حالى که بر سر و سینه مى زدند، با پاى برهنه به سوى حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(علیها السلام) جهت عرض تسلیت حرکت کردند. فاضل محترم، حجت الاسلام والمسلمین وحیدپور مى گوید: بعد از چند روز حجت الاسلام والمسلمین رکنى، امام جمعه بندر لنگه با این حقیر تماس گرفته و گفتند که شب همان ر
وز (یعنى شب بعد از روزى که مرحوم میرزا(قدس سره) با پاى برهنه براى عزادارى جهت تخریب قبور ائمه مظلوم سامرا(علیهم السلام) خارج شده بودند)، خانواده خواب دیده است که مرحوم میرزا(قدس سره) به صورت دسته جمعى به زیارت امامین عسکریین(علیهم السلام)
حرکت مى کنند; همه با کفش وارد حرم مى شوند; ولیکن یک نفر عالم بزرگوار و نورانى با پاى برهنه وارد حرم شد و به زیارت و گریه پرداخت که در میان آن همه جمعیت براى همه اسباب تعجب بود که این پیرمرد نورانى کیست؟


حاج آقاى رکنى مى گوید: خانواده ما مرحوم میرزا(قدس سره) را ندیده بود و مى گفت یک پیرمرد نورانى، سپس مى گوید: از ایشان خصوصیات آن پیرمرد را سؤال کردم و او اوصافى را بیان کرد که کاملاً با خصوصیات فقیه مقدس میرزا جواد تبریزى(قدس سره)
منطبق بود و من به ایشان گفتم: اتفاقاً میرزا دیروز با پاى برهنه به حرم حضرت معصومه(علیها السلام) رفته اند. تعجب این است که خانواده اینجانب اصلاً میرزاى تبریزى(قدس سره) را ندیده بود و نمى شناخت; ولیکن اوصافى را که در خواب از ایشان مى گفت منطبق با مرحوم میرزا(قدس سره) بود.


http://fa.tabrizi.org

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید