ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد (ویژه حافظان کل قرآن کریم)

(ویژه حافظان کل قرآن کریم)

 راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ( ویژه حافظان قرآن )

حافظان کل قرآن کریم طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی میتوانند بدون محدودیت سنی و تحصیلی (مقطع راهنمایی،دبیرستان ،دیپلم و بالاتر)  لیسانس رسمی دانشگاهی را از وزارت علوم دریافت کنند.  برای اخذ لیسانس باید در سایت تلاوت مدرک درجه 3 تخصصی را  ثبت نام و دریافت کرده و در سایت سازمان سنجش  نیز رشته علوم و قرآن حدیث را از تاریخ 98/09/16 لغایت 98/09/28 ثبت نام نمایند .

 پيرو اطلاعيه مورخ 98/09/16 بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان ثبت‌نام كننده در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1399 در تمامي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غير دولتي و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي و بيست و پنجمين المپياد علمي- دانشجويي كشور مي‌رساند كه به منظور فراهم نمودن تسهيلات براي آن دسته از داوطلباني كه در زمان مقرر (از تاريخ 98/09/16 لغايت 98/09/28) در آزمون مزبور ثبت‌نام نموده‌اند مي‌رساند، اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان از روز دوشنبه مورخ 98/11/14 لغايت روز چهارشنبه مورخ 98/11/16 بر روي پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org  قرار خواهد گرفت. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و همچنين اطلاعيه مورخ 98/09/26 درخصوص اصلاحات دفترچه راهنماي ثبت نام، نسبت به مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام و در صورت تمايل نسبت به ويرايش اطلاعات اقدام نمايند.

ضمناً به منظور مساعدت و همراهي با داوطلباني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نگرديده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه در بازه زماني فوق (98/11/14 لغايت 98/11/16) اين دسته از متقاضيان نيز بتوانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.

(ضمنا  برای ثبت نام در سایت تلاوت باید منتظر اعلام ثبت نام در هفته های آینده باشیم)   علاقه مندان به اخذ لیسانس حتما راهنمای ثبت نام ویژه حافظان را به دقت مطالعه نمایند زیرا در بعضی موارد نسبت به دانشجویان کارشناسی ارشد متفاوت است. همچنین به اطلاع می رساند : موسسه قرآن و نهج البلاغه 13 کتاب و جزوه  تهیه نموده که منبع آزمون حافظان قرآن برای اخذ لیسانس و ورودی کارشناسی ارشد می باشد لذا برای تهیه جزوات و خرید منابع به لینک زیر مراجعه http://2noor-com/  یا با تلفن 02537745480 داخلی 110 تماس حاصل نمایند.و همچنین جهت تهیه 110 جلسه دروس آمادگی کارشناسی ارشد و21 جلسه دروس تست تشریحی می توانید به لینک  زیر مراجعه نمایید:https://2noor.com/ برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های 09126512799 آقای شاه نظر و 09121511973 آقای رضا زاده  و 02537745480 داخلی 141 تماس نمایید. راهنمای ثبت نام کنکور ( ویژه حافظان قرآن)

پیش نیازها: آماده داشتن اسکن عکس ۳*۴ با حجم کم و سایز ۲۵۰*۳۰۰ پیکسل داشتن کارت عضو شتاب که دارای رمز دوم باشد. اطلاعات داخل شناسنامه و کارت ملی و آدرس دقیق و کدپستی حافظان عزیز جهت ثبت نام در کنکور برای اخذ مدرک کارشناسی در رشته علوم قرآن و حدیث، مراحل ذیل را انجام دهید: آدرس سایت سازمان سنجش: www.sanjesh.org به سایت سازمان سنجش رفته و گزینه «خرید کارت اعتباری» را انتخاب نمایید. سپس در صفحه باز شده از سمت راست گزینه «خرید کارت» را برگزینید. در صفحه بعد گزینه کارشناسی ارشد را کلیک کنید. در صفحه نشان داده شده گزینه اول را که در شکل مشخص است را انتخاب و تعداد ۱ را درج نمایید. سپس کادر های نشان داده شده در پایین را (مشخصات داوطلب) تکمیل کنید. یکی از بانکهای موجود را انتخاب نمایید. (برای فرض ما در اینجا بانک سامان را انتخاب کرده ایم). از تمامی کارتهای عضو شتاب (برای بانک های مختلف) که دارای رمز دوم هستند را می توانید استفاده کنید. پس از انتخاب، صفحه مربوط به پرداخت نشان داده می شود. شماره کارت و رمز دوم و تاریخ و … را وارد نمایید. در صورت موفقیت آمیز بودن پرداخت سیستم شماره پرونده و رمز عبور را نشان می دهد. حال مجددا به صفحه اول سایت سازمان سنجش رفته و گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. پس از وارد کردن شماره پرونده و رمز عبور فرم مربوط به آپلود تصویر ۳*۴ داوطلب نشان داده می شود. توجه نمایید که تصویر اسکن شده بایستی دارای حجم کم و سایز ۲۵۰*۳۰۰ باشد. سپس تایید و به صفحه بعد روید. در این فرم نشان داده شده تمامی مشخصات فردی را وارد کنید. چند بند موجود در فرم که ممکن است داوطلب در تکمیل آن دچار مشکل شود در ذیل توضیح داده شده است.

فرم راهنمای کنکور کارشناسی ارشد

بند 19: کد 3001 وارد شود.   بند 20: کد 9999وارد گردد.   بند 21: داوطلبان حافظ قرآن دیپلمه سال ورود به دانشگاه خود 1396/07/01 وارد کنند.   بند 22: داوطلبان حافظ قرآن دیپلمه سال فارغ التحصیلی خود را 1399/06/01 درج نمایید.   بند 23: معدل دیپلم ویا آخرین مدرک تحصیلی را وارد نمایید.   بند 25: مطابق تصویر گزینه مربوط به حافظان با مدرک دیپلم و زیر دیپلم انتخاب شود.   بند 26: گروه «علوم انسانی» انتخاب شود.   بند28:زبان رشته امتحانی اول زبان انگلیسی تیک زده شود.   بند 27: کد رشته امتحانی را 1111 وارد کنید. تذکر:صفحات 9 و 10  دفترچه کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399را با دقت مطالعه کنید.

کنکور کارشناسی ارشد

برای مشاهده و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد نا پیوسته سال1399 کلیک کنید :