ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

نام آوران

برای شما هم جالب نیست که در هزار و
اندی سال پیش، فردی مانند خودتان وضعیت فعلی شما را بازگو کرده باشد و شرایطی را که چه در زمان حال و چه در زمان آینده در آن قرار دارید، پیش بینی کرده باشد؟ جالب است دیگر
.


مثلا نام، نام پدر، موقعیت، اهلیت، محل سکونت، شغل، مدرک تحصیلی، نام فرزندان و همسر و … و حتی جالبتر ازاینکه نوع پوشش و لباس خودتان را در کتابی یا لوحی، داستانی و روایتی و … بخوانید. فکر می کنم خیلی ذوق زده می شوید و احساس می کنید حتما فرد مهمی هستید و یا شاید می خواهید کار مهمی را انجام دهید که اینقدر دقیق در موردتان صحبت شده است!


هزار و چهارصد سال پیش زمانی که امیرالمؤمنین علی(علیه السلام)وصی و خلیفه و جانشین خاتم انبیاء(صلی الله علیه و آله وسلم) شدند، اسرار عالم هستی همگی در برابر ایشان پرده
از صورت خود برداشت و ایشان از مردمی خبر داشتند که برای ما رازی سر به مهر است. ایشان از نام و نام پدران و آباء و اجداد کسانی خبر داشتند که زمانی با تنها باقی مانده نسلشان، حضرت حجت(علیه السلام) قیام خواهند کرد. ایشان از قبیله مردمانی خبر می دهند که در آخرالزمان شبانه از رختخواب هایشان ربوده می شوند و به سوی مکه می شتابند
.


این مردمان همان  سیصد و سیزده تن از بهترین های خداوند هستند که اولین بار ندای حضرت جبرئیل را که مژده ظهور مهدی قائم(ع) را بشارت می دهد، می شنوند.
این مرمان همان سیصد و سیزده تن از بهترین های خداوند هستند که در زمان زندگی خود بهترین مناصب حکومتی را در دست دارند و اغلب از حکام شرع، قضات و عالمان مردم زمان خود هستند که سر از پا نشناخته برای یاری آقایمان می شتابند.


امیرالمؤمنین علی(ع) می فرمایند:


به خدا سوگند من آن ها را با نام، نام پدر، قبیله، لباس، اسلحه، محل اقامت و مراتب علمی و عملی شان می شناسم. آن ها هستند که از میان رختخواب و خانواده هایشان ربوده می شوند و به سوی مکه برده می شوند و آن هنگامی که جبرئیل شنیده می شود آن ها حاکم شرع و قاضی های مردم(از طرف حضرت مهدی(عج)) هستند.”(1)نکته بسیار مهم!


جماعتی از علما و مؤمنین مخلص و محض و بسیار وارسته هستند که در میان مشاهیر صاحب نام و عنوان(علمی، شغلی و…) نمی گنجند و کمتر کسی هم آن ها را می شناسد و معمولا دور از غوغا و جلوه گری زندگی می کنند. در سادگی تمام رفت و آمد می کنند در حالی که در عین وارستگی از دنیا در زمره یاران حقیقی امام زمان(علیه السلام) شناسایی می شوند.


 پی نوشت


1. بشارة السلام، ص 208. الزام الناصب، ص 199.


یاران امام زمان(علیه السلام)؛ مجموعه روایات مهدوی، گروه پژوهش مؤسسه فرهنگی موعود، انتشارات موعود عصر(عج)، تهران سال 1390، چاپ دوم، ص31.


ماءمعین


http://mastoor.ir

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید