ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

حقایقی درباره خیانت مردان

فهرست مطالب

چرا خیانت برای بعضی‌ها مثل تعویض لباس عادی شده است؟


شاید شما زندگی خود را با عشق آغاز کرده باشید اما پس از گذشت س
الها دیگر از آن شور و شوق خبری
نباشد، دلایل وفاداری و خیانت چیست؟ اگر جزء آن‌دسته زنانی هستید که به هر قیمتی می‌خواهید به زندگیتان ادامه دهید باید به شما هشدار دهیم روزهای سختی در پیش دارید، برخی مردان همیشه بهانه‌هایی برای خیانت دارند، اگر همسرتان به شما خیانت می‌کند احتمالا یکی از بهانه‌های زیر را برای شما خواهد آورد. دچار خودفریبی نشوید، لازم نیست همه‌چیز را توجیه کنید، فقط بهتر است دنبال راه‌حل باشید. البته گاهی خود خانم‌ها مقصر هستند. چرا که توجه و عشق اولیه را به همسرشان نثار نمی‌کنند، یادتان باشد عشق همیشه نیاز به مراقبت دارد و در همه زندگی باید در حال آموختن در این</SPAN& gt; زمینه باشید. زن و مرد باید آگاهانه روی روابط خود کار کنند تا عشق را زنده نگهدارند! این دلایل را بخوانید و حواستان باشد خیانت به راحتی قابل جبران نیست و با بهانه توجیه نمی‌شود.

یک بستر<SPAN dir=ltr&gt ;
سرد
وقتی که یک عهد طولانی بسته می‌گردد و زوجین رهسپار خانه‌ی بخت می‌شوند بعضی زنان دوست دارند بیشتر به خود برسند و آنگونه که در دوران نامزدی به فکر نامزد خود بودند نیستند. این مسئله مربوط به هر دو طرف است، بعضی مردان هم هستند که دوست دارند روابط زناشویی پرهیجانی داشته باشند و شاید مادر بچه‌هایشان قادر به انجام آن‌ها نباشد. با این حال هیچ شکی نیست که تلاش برای جذابتر نمودن روابط زناشویی می‌تواند یکی از راه‌های حفظ یک رابطه برای سالهای طولانی باشد. برای این کار آموزش دیدن صحیح و استفاده از مهارتهای& lt;/SPAN> ویژه‌ برای بهبود رابطه‌ می‌تواند مشکل بسیاری از بانوان عزیز را برطرف کند.

او دوست دارد دوباره احساس مردانگی کند
شرکت در مسابقات و بردن جایزه یکی از مهمترین جنبه‌های سلامت روانی هر مردی است. البته این هم مربوط به عصری است که در آن نماد مردانگی زور بازوان بود. اما امروزه، مسابقه‌هایی از نوع دیگر برگزار می‌شوند. مثلا رقابت برای گرفتن سریعترین ماشین دنیا، گران قیمت‌ترین ساعت مچی یا بیشترین میزان دستمزد یا متاسفانه رقابتهایی بر سر به دست آوردن یک دختر. در حالیکه این مسابقه هیچ توجیهی ندارد. کمی تلاش بیشتر توسط شما در خانه باعث می‌شود مردتان نسبت به مردانگی خود احساس امنیت کرده و دلش نخواهد جایی خارج از خانه آنرا اثبات نماید. به خواسته‌های همسرتان توجه کنید. چه جنسی چه جسمی چه<SPAN dir=ltr&g t;
روحی. یک مرد احتیاج دارد او را جدی بگیرید و به او تکیه کنید. در این حالت است که می‌توان یک رابطه‌ی صحیح را در سه حوزه‌ی بالا انتظار داشت.

تنوع‌طلبی
تنوع‌طلبی بخشی از زندگی است و صادقانه هم در ما زنان وجود دارد و هم در مردان و البته یکی از جنبه‌های زندگی این است که مرغ همسایه غاز است. آقایان نباید فراموش کنند تنها خودشان نیستند که به تنوع‌طلبی علاقه دارند و این بهانه اصلا خوبی برای خیانت نیست! تنوع‌طلبی در بانوان با مصرف یا همان خرید تا حد زیادی مرتفع می‌شود ولی در آقایان خیلی متفاوت‌تر از بانوان است. آقایان بیشتر در مباحث جنسی تنوع را می‌پسندند که آن هم راه‌حل دارد. اینکه بانوان سعی کنند بستر مناسبی برای شوهرانشان داشته باشند و به اصطلاح شبی رویایی را برای همسرشان رقم بزنند. از تکراری بودن رابطه دوری کنند و به آن هیجان و تازگی بدهند. نیازهای همسرشان را جدی بگیرند. از او سوال کنند چه نوع رابطه‌ای را می‌پسندد و به آن تا حد ممکن عمل کنند.

مردان به توجه ما نیاز دارند.
مردان اصولا پسربچه‌هایی هستند با قد و هیکل بزرگ و همیشه به عشق و توجه ما وابسته‌اند. اما همانطور که زمان سپری می‌شود و وظایف مادر به همسر بودن اضافه می‌گردد، ممکن است کاهش توجه به او باعث ‌شود خطر جستجوی وی برای جلب توجه در مکانهای دیگر افزایش پیدا کند. در اینجا وظیفه‌ی زن بیشتر و خطیرتر می‌شود و باید حوزه‌ی توجه‌اش را معطوف همسر کند تا بعدا مجبور نشود عشقش را از زن دیگری گدایی کند.

عشق از دست رفته
&l t;SPAN style=”LINE-HEIGHT: 200%; FONT-FAMILY: ‘Tahoma’,’sans-serif’; FONT-SIZE: 9pt; mso-fareast-font-family: ‘Times New Roman'” lang=AR-SA>یکی از مهمترین خطراتی که یک رابطه طولانی را تهدید می‌کند، سرد شدن طرفین نسبت به هم است. زمانی که شور و اشتیاق ابتدای جوانی تبدیل به یک عشق استوار و مستحکم می‌شود می‌توان گفت به یکی از باارزشترین هدیه‌های زندگی بدل می‌شود. اما اغلب مشکلات زندگی باعث می‌شود عشق حس و
حال اولیه خود را از دست بدهد. چاره چیست؟ بهترین پاسخ برای حل این مسئله راهنمایی گرفتن از افرادی است که سالیان دراز کنار هم به شادی زندگی کرده‌اند. «امروزه اگر چیزی بشکند شما آن را دور می‌ریزید و وسیله تازه‌ای را جایگزینش می‌کنید. ولی مادران ما در زمانی زندگی می‌کردند که اگر چیزی می‌شکست باید سعی می‌شد آنرا تعمیر کنند.» از این جمله خیلی مفاهیم استناد می‌شود. اینکه ما هم از زندگی‌های دهه‌های قبل پند بگیریم و سریع به خاتمه دادن رابطه‌مان نیندیشیم و به فکر چاره باشیم. رابطه را اصلاح کنیم و آن را جاویدان نماییم نه اینکه به هر بهانه‌ای آن را تمام شده فرض کنیم


www.ravanshenasan.com

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید