ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

درباره ما

موسسه قرآن و نهج البلاغه با همکاری جمعی از اساتید حفظ و قرائت قرآن کریم، زیر نظر جناب حجت الاسلام  محمد رضازاده جویباری،والد محترم جناب آقای دکتر علی رضا زاده جویباری (حافظ کل قرآن کریم و نهج البلاغه ) در سال ۱۳۸۰ در شهرستان قم  تاسیس گردیده است و در بسیاری از شهرستانها دارای شعب و نمایندگی است. حاج آقای محمد رضازاده جویباری، مدیر عامل موسسه قرآن و نهج البلاغه  کشور و نویسنده مجموعه  کتاب های   راه روشن (ترجمه و شرح ۱۱۰ حکمت نهج البلاغه) و تدبر در معارف قرآن کریم هستند، ایشان داور مسابقات سراسری سازمان اوقاف و امور خیریه در رشته تفسیر نهج البلاغه نیز بوده اند.فرزند ایشان جناب آقای دکتر علی رضازاده جویباری عضو هیئت مدیره موسسه و دارای دکترای علوم و قرآن و حدیث از دانشگاه تهران و حائز پنج رتبه بین المللی حفظ قرآن کریم نیز می باشند.

عمده فعالیت موسسه در راستای ترویج حفظ و مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه است که در دوره های زیر خلاصه می شود:

 

1- دوره های حفظ غیر حضوری قرآن و نهج البلاغه:

هزاران نفر در نقاط مختلف کشور تاکنون از طریق این موسسه به حفظ قرآن پرداخته اند همچنین موسسه توانسته است در راستای ترویج حفظ نهج البلاغه در جمهوری اسلامی  گام های خوبی بردارد.

 

2- دوره های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد:

برگزاری کلاسهای حضوری (دوره های باز و چند ماهه، دوره های فشره و چند روزه برای شهرستانی ها، و کلاس ها و دوره های تست زنی کنکور) و مجازی (آفلاین) آمادگی کنکور ارشد ویژه حافظان و تهیه منابع کنکور کارشناسی ارشد در رشته علوم قرآن و حدیث (۱۳ کتاب و جزوء)

شایان ذکر است کلاسهای آمادگی کنکور ارشد هر سال به صورت حضوری و مجازی در موسسه قرآن و نهج البلاغه برگزار می شود که شرکت کنندگان در این دوره ها در سالهای گذشته موفق به کسب دهها رتبه تک رقمی شده اند.

 

3- برگزاری مسابقات ملی حفظ و مفاهیم نهج البلاغه(راه روشن):

از جمله فعالیتهای موسسه قرآن و نهج البلاغه برگزاری هفت دوره مسابقات ملی حفظ و مفاهیم نهج البلاغه با محوریت کتاب راه روشن است. در این راستا موسسه توانسته است به عنوان اولین و تنها مسئول برگزاری مسابقات حفظ و مفاهیم نهج البلاغه در کشور کمک شایانی به ترویج معارف علوی در خانواده های ایرانی بکند.

لازم به ذکر است مسابقات حفظ نهج البلاغه در دوره های گذشته در شش رشته مجزا از جمله؛ حفظ کل نهج البلاغه، حفظ کل خطبه ها، حفظ نامه ها، حفظ حکمت ها و حفظ ۱۱۰ خطبه اول نهج البلاغه و همچنین حفظ کل صحیفه سجادیه برگزار شده است.

یک سالی است در موسسه قرآن و نهج البلاغه مسابقات تیمی نهج البلاغه با حضور حفاظ نهج البلاغه برگزار می شود.

 

4- مدرسه مجازی هنر تلاوت:

موسسه قرآن و نهج البلاغه چند سالی است همواره به کار های نوین آموزشی در سطح ملی پرداخته و یکی از رسالت های خود را انجام آموزش های غیر حضوری و برخط برای قرآن آموزان دانسته است. از این رو در سال های گذشته به آموزش های آنلاین و آفلاین قرآن آموزان در دوره های مختلف پرداخته است.

مدرسه هنر تلاوت نه از لحاظ ارتباط با قرآن آموزان که به صورت مجازی و اینترنتی است بلکه از لحاظ محتوا و سبک آموزشی نیز نوین بوده و خواهان آن است تا قرآن آموزان موارد آموزشی را در زمان کمتر و با کیفیت بیشتری یاد بگیرند. در این بخش ما به آموزش مجازی (آنلاین) قرآن آموزان در ۴ رشتۀ روخوانی و روانخوانی، تجوید، صوت و لحن و ترتیل خوانی می پردازیم.

 

آدرس: قم-خیابان صفائیه-کوچۀ ۳۴-پلاک۴ موسسه قرآن و نهج البلاغه

تلفن: ۲_۳۷۷۴۵۴۸۰_۰۲۵

آموزش خواهران، داخلی ۱۲۲

امور مالی و آموزش برادران، داخلی ۱۱۴

مسئول آموزش های مجازی، داخلی ۱۴۱

امور مالی خواهران، ۱۲۰

کانال اطلاع رسانی موسسه قرآن و نهج البلاغه  در تلگرام و ایتا (به نام  جامع دو نور):twonoor@

 شماره تلگرام،ایتا،سروش :۰۹۹۰۴۵۷۱۵۲۴

آدرس سایت موسسه: https://www.2noor.com//

فروشگاه اینترنتی محصولات چاپی موسسه: https://2noor.com/shop/

 

از طرف کادر آموزشی موسسه به تمامی قرآن آموزان و نهج آموزانی که دوره های ما را برگزیده اند، خوشامد می گوییم.

باتشکر از حسن انتخاب شما

موسسه قرآن و نهج البلاغه

 

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید