ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

پنجمین دوره تربیت مدرس قرآن کریم آغاز شد

دوره تربيت مدرس قرآن كريم

دوره تربیت مدرس قرآن کریم: «حسین بهبودی» مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن‌ الکریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)، ضمن بیان این خبر، گفت:

قبلاً سازمان دارالقرآن الکریم اعلام کرده بود دو دوره تربیت مدرس را به صورت استانی برگزار می‌کند.

یک دوره آن هفته قبل در استان گلستان برگزار شد و یک دوره دیگر نیز امروز در استان قم آغاز شده است.

 

 

 

وی افزود:

این دوره تربیت مدرس از امروز، ۲۷ شهریورماه در قم آغاز شد و تا پنج‌شنبه، اول مهرماه، ادامه خواهد داشت؛ محور موضوعات این دوره آموزشی ارتقای توان روش تدریس مدرسان بر اساس تعریف و مأموریتی که برای مدرس تعریف شده است.

 

بهبودی تصریح کرد:

مدرسان افرادی هستند که در نهایت می‌توانند در دوره‌های تربیت معلم تدریس کنند، این افراد مستقیماً برای قرآن‌آموز تدریس ندارند. این افراد مدرسان دوره‌های تربیت معلم هستند که با شرکت در این دوره، توانمندی تدریس‌شان افزایش پیدا می‌کند.

 

 

 

وی در ادامه سخنانش در مورد شرایط افراد شرکت کننده در این دوره اظهار کرد:

هر کدام از این افراد دو دوره روش تدریس را قبلاً گذرانده‌اند، یک دوره را در طی دوره تربیت معلم ۱ یا به عبارتی تربیت معلم روخوانی و روان‌خوانی گذراندند. و روش تدریس سطح ۲ را در تربیت معلم ۲ گذراندند که این‌ها پیش‌نیاز دوره تربیت مدرس است.

 

مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن‌ الکریم تأکید کرد: افرادی که در آزمون ورودی شرکت کردند. و واجد شرایط شدند. این اجازه را یافتند که در دوره تربیت مدرس شرکت کنند.

 

افراد شرکت‌کننده در این دوره بیشتر با مبانی فلسفی تعلیم و تربیت آشنا خواهند شد. و با فنون تدریس ۳ که ویژه تدریس در دوره تربیت معلم است. آشنا می‌شوند.

 

 

 

بهبودی در مورد اساتید این دوره گفت:

اساتید برتر کشوری از جمله «بهمن حوری‌زاد» فنون معلمی، «داوود تک‌فلاح» آموزش روش‌های تدریس روخوانی و روانخوانی، بانو «فعال». روانشناسی یادگیری و تعلیم و تربیت اسلامی و «حسن تفکری» آشنایی با رسم و ضبط قرآن کریم را آموزش خواهند داد و بعد از این دوره، آزمون پایان دوره برگزار خواهد شد.

 

 

 

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

دوره تربیت مدرس قرآن کریم.
به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید