ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

تفاهم‌نامه همکاری میان سپاه و سازمان دارالقرآن/ آغاز دوره تربیت معلم قرآنی از ۱۸ فروردین‌

دوره تربیت معلم قرآنی

فهرست مطالب

آقامحمدی خبر داد:
تفاهم‌نامه همکاری میان سپاه و سازمان دارالقرآن/ آغاز دوره تربیت معلم قرآنی از ۱۸ فروردین‌

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان دارالقرآن الکریم برای برگزاری دوره‌های تربیت معلم قرآنی در سال آتی خبر داد.

 

منصور آقامحمدی، مدیر ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا در رابطه با ایجاد تفاهم‌نامه همکاری این سازمان قرآنی با مجموعه عقیدتی ـ سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد:

در راستای تعامل با دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی، جلسه‌ای طی روز گدشته، ۲۰ اسفندماه با حضور برخی همکاران در سازمان دارالقرآن الکریم و نیز مسئولان بخش معاونت تربیت و آموزش عقیدتی ــ سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت برگزاری دوره تربیت معلم روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم ویژه کارکنان رسمی سپاه برگزار شد.

 

وی ادامه داد:

البته این جلسه و تفاهم همکاری پیرو برنامه‌ای بود که ما طی سال گذشته با این دوستان در راستای برگزاری دوره‌های آموزشیار قرآن کریم ویژه رده‌های مختلف سپاه در کل استان‌ها برگزار کردیم که طی اجرای آن و برابر آمار این عزیزان، قریب به ۴۰ هزار آموزشیار قرآن کریم در رده‌های مختلف سپاه پاسداران در این دوره‌ها شرکت کرده و موفق به دریافت گواهینامه شده‌اند.

مدیر ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم افزود: با توجه به نگاهی که دوستان ما در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با گسترش برنامه‌های قرآنی و ترویج آن در رده‌های مختلف و نیز همکاری با دیگر دستگاه‌ها دارند، درصدد هستند تا از بین این آموزشیاران، معلمانی تربیت کنند تا بتوانند به واسطه ایشان دوره‌های آموزشیار قرآن را در سپاه ویژه کارکنان رسمی و وظیفه تداوم دهند.

 

 

 

آقامحمدی در ادامه تصریح کرد:

همچنین، مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درنظر دارد تا جهت اجرای آموزش‌های قرآنی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری که عنایت خاصی به مباحث قرآنی و گسترس آن در سطح کشور دارند، علاوه بر برنامه‌هایی که در داخل رده‌های خود دارد، با دیگر نهادها و سازمان‌های مختلف نیز همکاری کند لذا در اهداف خود دوره‌های تربیت معلم قرآنی را درنظر گرفته است.

مدیر ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد: به منظور تحقق این دوره‌ها طی جلساتی که دوستانمان در مجموعه سپاه با معاونت آموزش سازمان‌دارالقرآن الکریم و حوزه ارتباطات سازمان داشتند، درخواست داشتند که با همکاری سازمان، این دوره‌ها به صورت متمرکز در سپاه برگزار شود که در این زمینه حدود ۲۰۰ نفر از بهترین‌های قرآنی خود را از طریق گزینش از بین همان آموزشیاران و نیز چهره‌های برجسته قرآنی واجد شرایط حضور در این دوره را انتخاب کردند.

 

وی افزود: همچنین، با توجه به جلسه‌ای که روز گذشته با مسئولان سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد، مقرر شد تا این دوره‌ها از تاریخ ۱۸ فروردین‌ماه سال آتی طی سه دوره و هر دوره سه کلاس ۲۰ نفره که جمع آن‌ها ۱۸۰ نفر می‌شود با استفاده از ظرفیت سازمان و اساتید مختلف در دانشگاه امام حسین(ع) برگزار کنند.

 

 

آقامحمدی اظهار کرد:

فرآیند انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه طی روز گذشته میان سازمان دارالقرآن الکریم و مسئولان بخش معاونت تربیت و آموزش عقیدتی ــ سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور احمد حاجی‌شریف. معاون ارتباطات و امور استان‌های سازمان دارالقرآن الکریم، مهدی شکری، معاون آموزش و پژوهش سازمان، یاراحمدی، کارشناس برگزاری دوره، مدیر ارتباطات سازمان و همچنین، حمیدی، رئیس اداره آموزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عظیمی، مسئول اجرایی این دوره برگزار شد.

که با توجه به مصوباتی که در این جلسه حاصل شد، ان‌شاءالله سازمان دارالقرآن الکریم در این زمینه با مجموعه سپاه جهت برگزای دوره‌ها همکاری خواهد داشت.

 

 

مدیر ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: همچنین، یک از اهداف سال آینده مجموعه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در زمینه فعالیت‌های قرآنی، همکاری با سازمان دارالقرآن الکریم نسبت به راه‌اندازی خانه‌های قرآن در منازل سازمانی و رده‌های مختلف این مجموعه است که در این زمینه نیز سازمان دارالقرآن با در نظر گرفتن ضوابطی که در این مورد وجود دارد و فرآیندی که باید این عزیزان دنبال کنند.

اعلام آمادگی کرد تا در صورت نبود موانع قانونی، همکاری لازم در این زمینه انجام شود.

 

 

 

آقامحمدی ادامه داد:

سازمان دارالقرآن الکریم در راستای تعامل هرچه بیشتر با دیگر دستگاه‌ها و نهادهای مختلف جهت اجرای هرچه بیشتر برنامه‌های قرآنی در سطح کشور، درنظر دارد تا در صورت امکان و از طریق تفاهم‌نامه با دیگر نهادها، به همکاری مشترک با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های کشور جهت اجرای برنامه‌های مشترک قرآنی بپردازد.

 

 

مدیر ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم ادامه داد:

ان‌شاءالله با امضای این تفاهم‌نامه همکاری با مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در زمینه فعالیت‌های قرآنی نیز جزء مجموعه‌های موفق در سطح کشور هستند و ظرفیت خوبی نیز در رده‌های مختلف در استان‌های کشور دارد، با قدرت و سرعت خیلی خوبی پیش رود.

 

آقامحمدی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد تا با اجرای موفق و کامل اینگونه‌ تفاهم‌نامه‌ها با سازمان‌ها و نهادهای مختلف در سطح کشور بتوانیم گامی هر چند کوچک در زمینه تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه فعالیت‌های مختلف قرآنی برداریم.

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید