ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

کار در کانون‌های مساجد از مصادیق مجاهده فی‌سبیل الله است

كار در كانون‌های مساجد

کار در کانون‌های مساجد: به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، آیت‌الله علوی گرگانی شب گذشته(۲۷دی) در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم ، ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در کانون‌ها تاکید کرد: بنده استدعا دارم بیش از این در اصلاح امور جامعه کوشا باشید.

وی ادامه داد: هدف از بعثت انبیا اصلاح امور جامعه بوده و ما نیز باید در این نظام اسلامی که برای همه دنیا به عنوان الگو مطرح است بتوانیم آنچه را که خواسته خداوند و انبیا و معصومین (ع) است را زنده کنیم.

وی با اشاره به سوره مبارکه مائده تصریح کرد: خداوند در این سوره سه اصل را مطرح می‌کند که می‌تواند انسان را به سعادت و رستگاری برساند.
آیت‌الله علوی گرگانی از تقوای الهی به عنوان اصل اول یاد کرد و افزود: تقوا اساس دین است و خداوند از صاحبان تقوا به عنوان اولوالالباب و صاحب عقل یاد می‌کند.

وی ادامه داد:

اگر ما در هر سازمان و تشکیلاتی هستیم بتوانیم این اصل را پیاده و رعایت کنیم، از رستگاران خواهیم بود.
این مرجع تقلید ادامه داد: خداوند در کنار تقوا که کار بسیار سختی است، توکل و توسل را عنوان می‌کند تا با کمک این اصل بتوانیم تقوا داشته باشیم.

وی تلاش و مجاهدت در راه خدا را سومین اصل عنوان کرد و افزود: کار در کانون‌های مساجد از مصادیق مجاهده فی‌سبیل الله است و امیدواریم کار به احسن وجه پیش برود.
لازم به ذکر است حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم در این دیدار گزارشی از فعالیت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ارائه کرد.

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید