ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

«معماری تلاوت» جایگزین «هنر تلاوت» می‌شود

«معماری تلاوت» جایگزین «هنر تلاوت»:  «حسن تفکری»، رئیس انتشارات تلاوت سازمان دارالقرآن الکریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، از چاپ کتاب «معماری تلاوت» خبر داد و گفت:

این کتاب که قرار است جایگزین کتاب «هنر تلاوت» در دوره‌های آموزشی سازمان شود، به قلم غلامرضا شاه‌میوه نوشته شده است.

 

وی با بیان این مطلب افزود:

این کتاب در زمینه صوت و لحن قرآن کریم نوشته شده است. کتاب «هنر تلاوت» نیز کتابی است که پیش از این و در همین رابطه و به کوشش شاه‌میوه منتشر شده است. تفکری اظهار کرد: معماری تلاوت قرار است در بیشتر دوره‌های تدریس صوت و لحن به عنوان منبع استفاده شود. همچنین لوح فشرده تصویری آموزش صوت و لحن نیز بر اساس این کتاب و سخنرانی مولف در کلاس درس تهیه شده است که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد.

 

وی در ادامه سخنانش به برگزاری دوره‌های متفاوت قرائت قرآن در سطح کشور که توسط سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود، اشاره کرد و ادامه داد: قرائت سطح یک تا سطح چهار و از مبتدی تا پیشرفته، از سری کتاب‌هایی است که در این دوره‌ها تدریس می‌شود. تفکری از کتاب‌هایی چون «مفاهیم»، «رسم‌المصحف» و «روخوانی نور»، در کنار کتاب‌های روانشناسی، به عنوان دیگر آثاری یاد کرد که به عنوان کتاب‌های منبع در دوره‌های سازمان دارالقرآن الکریم مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی تصریح کرد: پیش از این کتاب «هنر تلاوت» در این دوره‌ها تدریس می‌شد که اکنون درصددیم «معماری تلاوت» را جایگزین آن کنیم.

 

 

 

 

 

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید