ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

هدف نهایی مسابقات قرآن تدبر و پیاده‌کردن دستورات آن در عمل است

هدف نهايی مسابقات قرآن

هدف نهایی مسابقات قرآن: به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) شعبه خراسان رضوی، متن کامل پیام آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی که توسط «مرتضی نجفی‌قدسی»، خادم قرآن کریم و فعال مطبوعات قرآنی، قرائت شد، به شرح زیر است:

قبل از هر چیز این برنامه باشکوه مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان را به همه شما عزیزان حاضر و همه دانشجویان مسلمان در سراسر عالم و همه دست‌اندرکاران تبریک می‌گویم و امیدوارم همگی در سایه قرآن مجید سربلند و سعادتمند و پیروز باشید. حقیقت این است که قرآن، نور و کتاب مبین است و به همین دلیل پیروان خود را در مسیر زندگی به سرچشمه نور که ذات پاک خداوند و قرب اوست، هدایت می‌کند و از ظلمات بیراهه‌ها و پرتگاه‌ها و دام‌های شیطانی رهایی می‌بخشد.

 

 

عظمت قرآن به قدری است که حتی اندیشمندان غیرمسلمان اما باانصاف، سر تعظیم در برابر آن سر فرود آورده‌اند: شِبلی شُمیِّل مادی می‌گوید: اِنّی وَ اِنْ اَکُ قَدْ کَفَرْتُ بِدینِه هَلْ اَکفرنَّ بِمَحْکَمِ الایاتِ «من اگر چه آیین او را (اشاره به پیامبر اسلام (ص) است) نپذیرفته‌ام، ولی آیا می‌توانم به آیات محکم و عالمانه او کافر شوم؟!»

 

آن‌هایی که بر اثر تعصب‌های بی‌دلیل در برابر این چشمه نور سر تعظیم فرود نیاورده‌اند و از آن می‌گریزند، دلیلی بر نفی معارف و تعلیمات آن در دست ندارند و معمولا به بهانه‌جویی روی می‌آورند و به آن قناعت می‌کنند. عزیزان من، خواهران و برادران، حفظ قرآن و تلاوت و قرائت آن با تمام آداب، بسیار خوب و شایسته است ولی فراموش نکنید که به مضمون آیه شریفه «کِتَابٌ اَنْزَلْنَاهُ اِلَیْکَ مُبارَکٌ لِیُدَبِّرُوا آیاتِهِ وَ لِیتَذَکَّرَ اُوْلُوالْاَلْبَابِ» (سوره ص، آیه ۲۹)

 

هدف نهایی از همه این امور تدبر و اندیشیدن در این آیات و سپس پیاده کردن آن‌ها در عمل است. گوارا باد بر شما دانشجویان عزیز از سراسر جهان اسلام که جرعه‌هایی از زلال حقیقت این کتاب بزرگ آسمانی، این کتاب هدایت و معرفت نوشیده‌اید و همچنان در انتظار جرعه‌های بیشتری هستید.

 

امیرالمؤمنان علی(ع) در نهج‌البلاغه با صراحت در وصف قرآن می‌گوید: بدانید هیچ کس با داشتن قرآن فقیر نیست و هیچ‌کس بدون آن غنی بی‌نیاز نخواهد بود. از صمیم دل برای همه شما که افتخار جهان اسلام هستید و می‌توانید آینده خوبی برای جهان اسلام بسازید، دعا می‌کنم و انتظار دارم شما نیز حقیر را از دعای خیرتان فراموش نفرمایید.

 

 

 

هدف نهایی مسابقات قرآن

صفحه اصلی – موسسه قرآن و نهج البلاغه -آموزش مجازی قران ونهج البلاغه

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید